Wpis z mikrobloga

Jest taka sytuacja:

Umiera wujek i zostawia spadek który dostajesz z bratem na pół.

Dogadujesz się z bratem u notariusza, że w miesiąc płacisz mu jego część spadku X, a potem co miesiąc 1000zł pod stołem przez dwa lata - żeby były niższe podatki itp.

Po pół roku przychodzi brat i mówi że jednak chce całą resztę swojej doli na raz (bo to co dostał z X przepił).

Co robić? Zaznaczam że notarialnie wszystko jest już opłacone i załatwione... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#finanse #zarobki #afera #humorobrazkowy #kredythipoteczny #nieruchomosci #gielda #ekonomia
wqeqwfsafasdfasd - Jest taka sytuacja:

Umiera wujek i zostawia spadek który dostajes...

źródło: 15888669643118

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: zasadniczo odpłatny dział spadku nie podlega opodatkowaniu, więc zoptymalizowaliście równe zero złotych.

Dogadujesz się z bratem u notariusza, że w miesiąc płacisz mu jego część spadku X, a potem co miesiąc 1000zł pod stołem przez dwa lata - żeby były niższe podatki itp.


@wqeqwfsafasdfasd: W sensie, że:

- u notariusza podpisaliście nieprawdziwy papir o nieodpłatnym (poza 18k) dziale spadku

czy raczej

- tenże papier stanowił o spłatach, ale w
  • Odpowiedz
- tenże papier stanowił o spłatach, ale w przypływie husarskiej fantazji spłacasz to bez pokwitowań że spłaciłeś?


@pogromca_krasnali:

Było dogadane "u notariusza X płacę w miesiąc" a potem Y na gębę przez 2 lata bo ten X był celowo zaniżony, jakby rocznego mercedesa wpisać wartość 180k zamiast 250k, płacisz 90k na raz a potem 35k przez dwa lata ale nagle chce na raz.
  • Odpowiedz
Było dogadane "u notariusza X płacę w miesiąc" a potem Y na gębę przez 2 lata bo ten X był celowo zaniżony, jakby rocznego mercedesa wpisać wartość 180k zamiast 250k, płacisz 90k na raz a potem 35k przez dwa lata ale nagle chce na raz.


@wqeqwfsafasdfasd: Możesz bratu kazać iść do diabła i w ogóle nic mu nie płacić.
  • Odpowiedz
Możesz bratu kazać iść do diabła i w ogóle nic mu nie płacić.


@pogromca_krasnali: Właśnie tak myślę - zamknąć drzwi i zerwać kontakt z całą rodziną, bo nie ma żadnych dowodów innych niż "na gębę" ale jednak rodzina - będę płacił dalej 1k/m

Ciekawe czy jakby była deflacja to by mi pozwolił płacić mniej xD
  • Odpowiedz
co miesiąc 1000zł pod stołem przez dwa lata


@wqeqwfsafasdfasd: chodzi o łączną kwotę 24k, w tym ileś już pewnie zapłaciłeś?
Zapłać tyle ile brakuje, zrób to jako darowiznę i elo. Jak nie masz tyle obecnie, to przeczekaj, ewentualnie dobierz przy pomocy kredytu z banku i zamknij sprawę
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: Chcesz wyruchać własnego brata ? Jak się przybiłeś, że spłacisz to spłać. A jak było umawiane na gębę to tak jakby nic nie było umawiane i spłacisz mu na swoich warunkach. Ale jak chcesz honor zatrzymać to oddaj bratu to, co mu obiecałeś. Przyszedłeś tutaj po zapewnienie, że powinieneś mu nic nie oddać ? Chciało się zarobić ? To teraz trzeba wyjść z twarzą. Jak masz te 18k to mu
  • Odpowiedz
@wqeqwfsafasdfasd: Tu nie potrzeba ogromnej logiki... Jak Cie stać i masz te 18k a chcesz żeby się #!$%@?ł to mu je daj i niech #!$%@?. A jak nie masz i możesz tylko mu spłacać po 1k miesięcznie to przecież mu nie wyczarujesz ? Skoro nie macie nic na kwitach to nie musisz się teraz specjalnie zapozyczać żeby mu te pieniądze oddać na raz.
  • Odpowiedz
Skoro nie macie nic na kwitach to nie musisz się teraz specjalnie zapozyczać żeby mu te pieniądze oddać na raz.


@GOHAN: O no właśnie chciałem żeby ktoś obcy mi to napisał - dzięki, jadę zaraz do rodziny na obiad i oznajmię że oddaję dalej w ratach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz