Wpis z mikrobloga

Byłem pierwszy raz na siłowni spodobało mi się ludzie mieli na mnie wywalone ćwiczyłem sobie mam plan na razie bez diety żeby przyzwyczaić organizm #silownia
  • 92
  • Odpowiedz
@sunu459 nie jedz cukru, nie jedz żadnych przekąsek, nie jedz gotowych dań ze sklepów (1 kg lazania na raz ;)), nie zamawiaj pizzy i kebsow. Nie pij alkoholu lub mocno ogranicz. Te proste rady to już gwarancja schudnięcia dla kogoś kto ma wyraźnie za duży bebzon. Nie objadać się jak świnia do porzygu /nie brać dokładek. Do tego siłownia 2 x w tygodniu chociaż i tylko czekać na efekty.
  • Odpowiedz
  • 2
@Darson666: No właśnie o to mi chodzi żeby zacząć małymi krokami jeśli np nigdy nie biegałem to zaczynam od spaceru a nie biegnę od razu maraton to kie możliwe więc wolę zacząć od małych prostych kroków które dla mnie nie będą ciężkie a wręcz łatwe bo inaczej szybko odpuszcza a nie o to przecież chodzi.
  • Odpowiedz
@Wezwoguleicstont na redu zapychanie warzywami, galaretkami 0, podbijanie białka do 3g/kg to są takie półśrodki, nie mam kompletnie problemu z jakością pożywienia tylko z sytością. Na 0 kcal i masie tez się musze mocno pilnować, ale na masie na czystym jedzeniu jestem w stanie zazwyczaj cały dzień być nasycony a i mogę z raz w tygodniu zjeść jakiś „nieczysty” posiłek :-).
  • Odpowiedz
@sunu459: nie daj się wkręcić w spiralę ciągłego poczucia, że robisz źle/za mało/za mało profesjonalnie- jak w paście o kupowaniu czy tam robieniu bułek :D
Ludzie zawsze będą Ci coś wciskać niepytani.
A Ty sobie idź własnym tempem, dodawaj kolejne kroki wtedy, kiedy poczujesz się na to gotowy, nie narzucaj sobie naraz zbyt dużo pod jakąś zewnętrzną presją.
Szczególnie łatwo wsiąść na tę karuzelę jak ktoś jest bardziej ambitny i dążący
  • Odpowiedz
  • 0
@hellyea: Dobrze, że o tym mówisz bo mam w zasadzie takie podejście chcę czerpać radość z tego, że tam idę i nie przejmować niczym innym. Powoli do przodu najważniejsze dla mnie żeby po prostu tam iść i być. Zrobiłem trening bardzo małym ciężarem a i tak mam zakwasy, ale nie na tyle duże żebym nie był w stanie ruszyć ręką po prostu dopasowuje to do swoich potrzeb i miałem gdzieś to,
  • Odpowiedz
@sunu459:
Popieram Twoje podejście.
Wielu ludzi twierdzi, że jak chce się zacząć ćwiczyć to trzeba znaleźć jakiś wysublimowany program, zmienić dietę, rzucić używki, suplementować się bóg wie czym, odwrócić życie do góry nogami itd itp.
Tymczasem ja po prostu poszedłem ćwiczyć bez przygotowania(kalistenikę) i to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Minęło już osiem miesięcy i wiem, że będzie co najmniej osiem kolejnych. Robię w sumie cały czas to
  • Odpowiedz
@sunu459: No i git, tak trzymać.
Jako radę od siebie dorzucę, że w ogóle nie powinieneś się przejmować dietą z aktualnym nastawieniem, bo póki masz motywację to warto przekuć ją w sam nawyk "chodzenia na siłkę". A nawet więcej; Jeżeli będziesz miał jakiś gorszy dzień i będziesz planował zrobić "skip" to spróbuj się zmusić, żeby jednak pójść, a później daj sobie "nagrodę" za ten wysiłek - czy to będzie rozluźniający spacerek,
  • Odpowiedz
@sunu459: a #!$%@? tam z siłownią, lepsze wyniki będziesz miał waląc testosteron i leżąc niż #!$%@?ąc na siłowni bez teścia. Ja zrobiłem eksperyment i na teściu dobijam do wagi 85kg, a jak teścia odstawię to waga spada do 73kg. Różnica jest ogromna.
  • Odpowiedz
@sunu459: xD
Dobrze, że olewasz te komentarze co do diety.
Widzę, że temat zrobił się tak jak inne zajawki. Panie kawa to tylko z młynka za 2000 zł, muzyka to tylko że wzmacniacza lampowego i przewody ze złota. A tu teraz panie 2g białka na kg masy ciała bo nie urosniesz. Tylko kurczak i ryż do końca życia - inaczej nie ma sensu żebyś ćwiczył.

Rób swoje i za jakiś czas
  • Odpowiedz
@sunu459 nie słuchaj tych co na wszystko marudzą
Ważne byś był regularny, lepszy plan, lepsze diety dorzucaj powoli i nic wbrew sobie, nie zmienisz przyzwyczajeń z dnia na dzień bo tylko się zniechęcisz.

Skup się na rozciąganiu i prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń siłowych pod względem techniki. Warto wziąć kogoś doświadczonego kto ci wytłumaczy co i jak, poprawi to twoje nawyki przyszłe.

Jak dojdziesz do ciężarów to będzie już i technika i
  • Odpowiedz