Wpis z mikrobloga

@pojke2: W Gdańsku w dzielnicy stogi jest spory las nad brzegiem morza rosnący na chronionych wydmach. Od dziesięcioleci w nocy odbywa się tam nielegalne płukanie bursztynu, przyjeżdżają z ciężarówkami, wężami, pompami - wymywają korzenie drzew, zostawiają leje jak po bombach i po prostu kradną bursztyn. Na zwracanie uwagi reagują agresją i groźbami. Policja reaguje niemrawo, więc pewnie jest tam jakiś deal pod stołem.

https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nielegalnie-wydobycie-bursztyn-na-Stogach-kwitnie-n120895.html
@PfefferWerfer Może trochę nieaktualne info, bo komisariat na Stogach chyba znikł.

Oni mieli w rejonie również Sobieszewo, nie wiem kto te rejony wyznacza, ale raczej ma upośledzenie umysłowe, bo przejechać ze Stogów na Sobieszewo (i w drugą stronę) to konkretną wycieczka. Mieli ze trzy pojazdy i kilku policjantów. Nawet jakby całymi siłami tego komisariatu na raz tam pojechali to by obskoczyli tradycyjny staropolski wpier.... ;) A jak znasz dzielnice Stogi i jacy
@wezsepigulke: Tal, na Stogach nie ma komisariatu, zarządza tym teraz Komisariat II.

Nawet jakby całymi siłami tego komisariatu na raz tam pojechali to by obskoczyli tradycyjny staropolski wpier.... ;)


Taki #!$%@? powinien się skończyć ściągnięciem posiłków i obławą. Dla mnie niedopuszczalne żeby nadal miały miejsce akcje jak w latach 90.

A jak znasz dzielnice Stogi i jacy ludzie tam się zajmują różnymi procedurami to pewnie wiesz że takiej konfrontacji raczej by
@PfefferWerfer Fakty są jakie są, chyba jedyny tego typu człowiek z lat 80-90-00 który nie poniósł praktycznie żadnych konsekwencji.

A bursztyn to mały pikuś w stosunku do zysków pozyskiwanych z pewnej rurki przechodzącej przez dzielnicę xD

Pana spokojnie znajdziesz nawet w KRS, dziś to starszy stateczny pan biznesmen.
@wezsepigulke: No o ten rurociąg to były strzelaniny w latach 90., cysterny latały i tego typu historie. Teraz aktywnie patrolują to 24/7 i obstawiam że pewnie poszedł na układ że skończy się zorganizowana przestępczość na tym, a w zamian dostał spokój od organów ścigania. Szkoda że teraz kurde chłop kontroluje wszystkie lokale w centrum dzielnicy i nakłada parasol ochronny na lokalną patologię jak właśnie oddolne płukanie bursztynu.

A co do laski?
żyjesz w PL i żadnej obławy nigdy nie było, nie ma i nie będzie


@wezsepigulke: I dlatego nie miałbym nic przeciwko federalizacji UE xD Tolerowanie zorganizowanej przestępczości to jest cecha bantustanów. Państwo powinno mieć monopol na przemoc.
@PfefferWerfer Pobór do formacji o nazwie POLICJA leży na piździe i będzie tylko gorzej. Jak masz znajomych to popytaj, jest dramat. Jest chyba gorzej jak z narybkiem kierowców zawodowych. I nic mądrego nie wymyślisz, kimś trzeba robić.
@wezsepigulke: Nabór do wszystkiego leży, bo nie wiem czy zauważyłeś że od 30 lat mamy dzietność na poziomie 1,3. To znaczy że na każdego gościa przechodzącego na emeryturę wchodzi na rynek pracy jedynie 0,65 młodego pracownika. To jest 1/3 mniej pracujących w każdym roku, prestiżowe stanowiska dalej mają zalew ale wszystkie "przyziemne" stanowiska mają katastrofę rekrutacyjną.
@wezsepigulke: W UK jest wielu Polaków w policji, u nas też jest pewna grupa imigrantów która chętnie wstąpi, język pokrewny, status społeczny lepszy niż na taśmie w fabryce smrodu czy budowie. A jak się skończy wojna to jeszcze będzie można przebierać w takich z doświadczeniem bojowym i nie bojących się konfrontacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PfefferWerfer Ma to sens. Tylko chciałoby się żeby człowiek w mundurze z orzełkiem na czapce był jednak Polakiem. Idzie nowe i trzeba się przystosować.

Mamy ten fart że JAK DOTĄD żyjemy w stosunkowo bezpiecznym kraju. Taka pospolita uliczna przestępczość praktycznie zniknęła z ulic.