Wpis z mikrobloga

Chciałbym zwrócić uwagę na pewien fakt odnośnie #bezpiecznykredyt oferowany przez #pis. Singiel, zarabiając średnią krajową, może sobie pozwolić na kredyt w wysokości zawrotnych 140 000 złotych. W jakimś popegierowskim tworze może znajdzie za to kawalerkę. W Polsce powiatowej już raczej nie. #nieruchomosci
To tak gwoli przypomnienia odnośnie kiełbasy wyborczej. Nieźle to sobie Vati z Jarkiem wymyślili.
  • 15
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras: ja mam 420-600k (zależne od banku) zdolności. Prowadzę działalność prawie 3 lata.
Liczyli mi zdolność z 213k przychodu na ryczałcie za rok 22 (17750/miesiąc) :)

Wiec ciężko mi uwierzyć ze singiel dostanie 300k zarabiając średnia krajowa, gdzie ja zarabiając 3 średnie krajowe dostałem max 600k xD
  • Odpowiedz
@youmimicanski: A pomyśl sobie o ludziach którzy pracują u Polskiego Janusza na najniższej krajowej z reszta kasy pod stołem i mieszkają na przedmieściach miasta wojewódzkiego. Sam się zastanawiam co ja robię ze swoim życiem :(
  • Odpowiedz
@unlucky_ słowo klucz to ryczałt. W najlepszym przypadku mogli Ci policzyć 80% przychodu, ale zależy to od wielu kwestii, w tym rodzaju działalności czyli też stawki ryczałtu. Równie dobrze mogli liczyć z połowy. No i bank interesuje Twój rozporządzalny dochód a nie sam przychód dg.
  • Odpowiedz
@unlucky_: zalezy w ktorym banku. Sa takie, ze ci wezma 50%, a w np. w takim ING jakis durny analityk zobaczy, ze zmieniales robote i jest przerwa w przelewach to masz negat. I tak sie zyje w tym kraju z kartonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz