Wpis z mikrobloga

Cześć! Mam problem, za pomocną pomoc leci BLIK na kebsa.

Po odpaleniu komputera odpala się logo Asus (płyty głównej) i ładowanie które freezuje się po ułamku sekundy (to krecenie), tak samo kiedy próbuje odpalić ten tryb naprawy/awaryjny (?) poprzez klikanie F8. Kiedy podłączam instalkę z USB (więcej info poniżej jakie warianty robilem) to jest to samo tylko ze z logo windowsa

Płyta była wymieniana w Listopadzie, tak samo SSD i HDD które mam w tym kompie. SSD na M2, HDD na SATA

Próbowałem:
- w BIOS load default settings (?)
- odpalać bez podłączonego HDD, SATA tez odpieta z płyty (na SSD stoi system)
- odpalić instalkę z pendrive jak i dysku zewnetrznego, podłączałem do każdego portu USB w komputerze i sprawdzałem w każdym z nim wariant PEN+HDD, PEN+ SSD, DYSK ZEWN+HDD, DYSK ZEWN+SSD żeby sprawdzic czy nawaliło SSD bo wtedy bym postawił system na po prostu HDD (bo to komp zastępczy). Jeśli HDD to bym po prostu naprawił na SSD poprzez tą instalkę
- wyłączyć fast boot w BIOS
- zmienić port HDMI
- wyłączyć wszystkie urządzenia USB
- pomodlić się

#informatyka #technologia #komputery #pomoc #kiciochpyta #microsoft #asus #windows10 #windows #programowanie
  • 20
@koba01: obejrzyj na YT Wielki Elektronik. Z tego co pamiętam był upalony któryś mosfet i nie pozwalało wstać plycie.. ale możesz wyciągnąć baterie biosu itp.
Super porada i co to niby ma dać? XD Mosfet upalony to ty masz miedzy uszami


@gracilis: gdybyś miał mózg to byś wiedział co to znaczy :) ale jesteś zbyt głupi do tego
@koba01: Spróbuj zmienić RAM, spróbuj zmienić procesor, spróbuj zmienić RAM i procesor. Przed tym możesz wyciągnąć baterię z płyty głównej na ~10min i spróbować odpalić