Wpis z mikrobloga

#przegryw Jestem za tym zeby kobiety również dostawały kategorie wojskową i w razie wybuchu wojny miały zakaz opuszczania kraju tam samo jak chłopy. Dlaczego ja mając 28 lat mam ginąć w ojszczanym okopie a Klaudia #!$%@? do Paryża. Chciały równo uprawnienia to o co chodzi, tylko mi nie gadajajcie że kobieta karabinu nie uniesie załadowany AK 47 waży 4,3kg śmiechu warte. To jest tak nie sprawiedliwe że szkoda gadać. Chyba zakładam własną partię żeby tylko ta ustawę zagwarantować. #wojna #ukraina #logikarozowychpaskow #bekazrozowychpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #przemyslenia #pieklokobiet #pieklomezczyzn
  • 35
  • Odpowiedz
@Szyszkalogin:
Większość kobiet ma dwie lewe ręce jeżeli chodzi o cokolwiek technicznego/taktycznego. Nawet jeśli taka julka dałaby rade unieść karabin i odrzut nie urwałby jej barku, to na polu walki prędzej by zabiła przeciwnika śmiechem niż bronią xD to nie jest faworyzowanie kobiet tylko świadomość że dawanie kobietom broni do ręki jest porównywalne z powieszeniem karabinu na gałęzi drzewa.
  • Odpowiedz
@Szyszkalogin: Przecież nie każdy żołnierz biega z karabinem na pierwszej linii. Do obsługi logistyki i tyłów jest potrzebna cała masa ludzi, w wojsku wiele jest czynności które nie wymagają dużej siły, chociażby obsługa dronów.
  • Odpowiedz
@Szyszkalogin: To jest śmieszne w kontekscie tego ile w obecnych czasach mówi się o równości i prawach człowieka no ale jak chodzi o meżczyzn to #!$%@? tam xD. Panie areczku prawa człowieka nie są dla Pana, dla Pana jest okop pod Bachmutem i "bohaterska" śmierć w najbliższym ostrzale artyleryjskim xD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Autentycznie mnie to przeraża że gdybym urodził się te kilkaset km dalej na
  • Odpowiedz
w razie wybuchu wojny miały zakaz opuszczania kraju tam samo jak chłopy.


@Szyszkalogin: ja to bym raczej wolał, żeby powstała Armia Unii Europejskiej. 1,6M żołnierzy zawodowych. Do tego >2M ochotniczej rezerwy gotowej do mobilizacji, coś jak WOT. Taka ilość żołnierza, w połączeniu z gigantycznymi zasobami sprzętowymi pozwoliłaby na możliwość prowadzenia wojen bez jakichkolwiek mobilizacji itp. A i tak bylibyśmy sojusznikiem USA i każdą wojnę prowadzilibyśmy wspólnie.
Wojna z Rosją? bez mobilizacji
  • Odpowiedz
@Szyszkalogin to że chłop w przypadku wojny ma iść walczyć, że nie ma do końca prawa decydować o swoim życiu to wszystko jest w porządku…. gwałt na równości jest tylko wtedy gdy kobieta własna macicą nie może do końca zarządzać - to jest prawdziwa tragedia :lennyface:
  • Odpowiedz
@Szyszkalogin: Ja jestem za tym żeby kobiety miały powołanie do służby szpitalnej jako pielęgniarki i w czasie wojny bezdzietne kobiety szły na front jako pomoc na zapleczu i opieka dla rannych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@Szyszkalogin Jestem feministą, ale uważam że wojsko to ostatnie gdzie wpuściłbym kobiety. Same problemy z tego wynikają. Od logistycznych po kadrowe. Wyobraź sobie, że masz kogoś kto ma chronić twoje plecy, a ze względu na okres ta osoba nie może dać z siebie wszystkiego. Dodatkowo kobiety są ważniejsze jeśli chodzi o odbudowę populacji po wojnie.
Ale jeżeli faceci mieliby obowiązkowa służbę wojskową, to w tym samym czasie kobiety powinny mieć coś na
  • Odpowiedz
@Szyszkalogin: bo facet zapłodni tysiąc kobiet a inkubatory muszą chodzić przez 9 miesięcy. Poza tym wojsko to nie zabawa i muszą mieć najlepszy sprzęt. I to taki, który focha nie strzeli
  • Odpowiedz
Ponadto kobieta ma tzipe i w razie wziecia do niewoli bedzie gwalcona przez miesiące. Facet nie bedzie gwalcony
  • Odpowiedz
Facet nie bedzie gwalcony


@peetee: nie no wcale a wcale

nie gadajajcie że kobieta karabinu nie uniesie załadowany AK 47 waży 4,3kg


@Szyszkalogin: wręcz ma doświadczenie - kilkukilowe dziecko dawała radę nosić w brzuchu, a potem na rękach przez parę miesięcy
  • Odpowiedz