Wpis z mikrobloga

@MPWKZB: espresso łatwo zepsuć, choćby dlatego że ważne jest zachowanie stałego ciśnienia w czasie ekstrakcji. Większość tanich ekspresów ma wysokie ciśnienie tylko na początku, w czasie ekstrakcji gwałtownie spada. Ważna jest też odpowiednia dystrybucja wody na kawę, z czym też sobie nie radzą tańsze ekspresy.
Po prostu są konkretne powody dla których dobre ekspresy są drogie( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli interesujesz Cię akurat robienie espresso, to może
@MPWKZB: nie dotykaj sprzętu z lydla , to bardzo tani chińczyk który ma ładnie wyglądać , to jest tak wyliczone że nawet jak dostaną 30 % zwrotów to i tak akcja się opłaciła więc jak chociaż trochę ogarniasz matematykę to sobie policzysz ile warte jest to badziewie, do tego te sprzęty to po kilku miesiącach używania o ile się nie popsują to nadją się do wyrzucenia,
przykład czajnika który przepalał się
W zależności od budżetu moja propozycje to:
300zł - używana DeLonghi Dedica - wg mnie nie warto za niego płacić pełnej ceny, a są to maszyny wytrzymałe więc skusiłbym się na używkę. Maszyna jest prosta w budowie i tania w utrzymaniu. Przy paru sztuczkach da się wycisnąć prawdziwe espresso
900zł- używana Gaggia Classic Pro - dobry entry point do świata prawdziwego espresso. 58mm portafilter, zawór trójdrożny, spore możliwości modyfikacji, wysoka serwisowalność
@#!$%@?: @sailor_73
Znaczy tak, mam ekspres senseo (cisnienie 1 bar, saszetki z kawa 7 gram), i do tej pory pilem taka kawe z mlekiem. Ale sobie kupilem pad wielokrotnego uzytku (zmiesci sie okolo 13-14g) i mlynek do kawy i sie zaczalem interesowac bardziej. Espresso szczerze nigdy nie pilem, a kawa bez mleka mi nie smakuje. Wiec nie wiem czy poczuje roznice na lepszym ekspresie z wiekszym cisnieniem. A moze kawiarke sobie kupic?
kawa bez mleka mi nie smakuje


@MPWKZB: może nigdy nie spróbowałeś dobrej kawy, to niestety jest możliwe bo ilości podróbek jakie się u nas sprzedaje są przerażające , do tego dokładamy ofertę lydlóf i biednej romki i ch.j bombki szczelił :)
musisz przede wszystkim znaleźć kawę która będzie ci smakowała to podstawa , czy to będzie czysta arabika z Afryki czy z innych destynacji to twój wybój , a może mieszanki
@MPWKZB: ja bardzo lubię kawę z kawiarki, ale w sumie musze ostrzec ze tez potrafi byc to troche czasochłonne (najlepsza technika).

Espresso szczerze nigdy nie pilem, a kawa bez mleka mi nie smakuje.

Na bazie espresso zrobisz najlepszą kawę z mlekiem. Z prostego powodu - jest to intensywna kawa z malą ilością wody, co za tym idzie na filiżanke można dać więcej mleka i kawa jest bardziej akstamitna i mniej
@MPWKZB: Zależy. Stare jury miały fajny kociołek, który mieścił wodę na szota espresso. Nowe rozwiązują to w różny sposób, najczęściej masą bloku grzejnego. Większość ekspresów ma pompki jak ulka, nawet te ponad dziesięcioletnie mogą wbić 18 barów.
Ciśnienie zależy głównie od jakości mielenia kawy, bo nim regulujesz prędkość przepływu.
Najtańsze ekspresy po prostu mają za słabą grzałkę i temperatura wody szybko spada, więc smak jest taki sobie.
@#!$%@?: jak mielic kawe do kawiarki? W instrukcji mojego mlynka jest napisane, ze do espresso mielic w przedziale 7-10 klikniec wiec jak ustawic do kawiarki?
@MPWKZB inna ekstrakcja, rodzaj sita,kolby, prysznica, nie masz pewności co do powtarzalności, po zrobieniu zobacz jak wyglada ciastko w kolbie, i sobie porównaj