Wpis z mikrobloga

Patrzyłem dluzszy czas na drugi konitor, stojacy z boku i mam teraz dzienie przestawiony wzrok, telefon wygląda jakby byl rombem. Wzrok korygowal skrzywienie perspektywy na drugi monitor i mu tak zostalo ja dłuzej.

#widzenie #oko #mozg
  • 7
@Rasteris: co?
Od 2 lat działam na dwóch monitorach.
Na jednym gram, na drugim oglądam film / programuję + muzyka
Wiele innych rzeczy

Nigdy mi się taka głupota nie przytrafiła ()
  • 0
@MePix: jak masz na drugim linie proste, równolegle i prostopadle to inaczej niż film. Mózg wiele rzeczy prostuje. Nawet postrzeganie kolorów. I masz przestawienie widzenia. A potem mózg potrzebuje chwilę, zeby wrócic do normalnej pracy.
@Rasteris: nie, nie jest to normalne zachowanie xD mozg to Ciebie oszukuje, gdy jestes przekonany ze tak ma byc i probujesz to wmowic innym. Albo jestem tym dzieckiem szczescia co przez cale zycie nie zauwazylo takich anomalii, mimo ze uzywanie wiecej niz 1 monitora w roznych konfiguracjach zaczalem jak mialem 13 lat ;] moze jestem tym wybrancem.
  • 0
@brakloginuf: albo iesteś malo spostrzegawczy. Poczytaj sobie o psychologii widzenia. Myslisz, ze to co widzisz to jest obraz rzutowany orzez oko ja siatkówkę? Mózg obraca obraz o 180 stopni, koryguje dystorsję, łaczy obrazy z oczu, dodatkowo robi korekcję kolorow, prostuje linie z perspektywy, robi automatyczny hdr, wyostrza obraz, ze wszystko wydaje Ci się ostre. I to nie koniec sztuczek.

Jeden z najpopularniejszych rysunkow oszukujący wzrok. Linie są rownoległe, ale widzimy inaczej.
Rasteris - @brakloginuf: albo iesteś malo spostrzegawczy. Poczytaj sobie o psychologi...

źródło: 723986124271178daa19c80bfc94

Pobierz