Wpis z mikrobloga

Post z Twittera użytkownika Aryo:

"Teraz wszystkie rosyjskie kanały ślinią się na myśl o wysadzaniu wszystkich tam. Jeszcze kilka dni temu nie wiedzieli, jak jeszcze mogą niszczyć Ukraińców, jak mogą utrudnić życie zwykłym ludziom. Teraz do ich małych troglodyckich mózgów dotarło, że można niszczyć tamy i pragną ich zniszczenia wraz z cywilami poniżej tych tam...
Jednocześnie nie przeszkadza im nazywanie Ukraińców nazistami, ale to chyba każdy rozumie już, że nazistami nazywają każdego, kto nie chce dać się im podporządkować lub zabić.

Tłumaczenie:

"Dlaczego sytuacja z wybuchem tamy Kachowskiej jest piękna? Wyjaśniam. W tej wojnie zawsze będziemy mieli jednego głównego asa do wykorzystania przeciwko Chochołom. I nie jest to nawet broń jądrowa. To tama zbiornika kijowskiego. Mały, cienki pomost, który zatrzymuje miliony ton wody, która natychmiast spłynie do Kijowa i spłucze te Stajnie Augiasza do kanalizacji. Tama jest stara, przegniła i zardzewiała. Nie wytrzyma wielu pocisków. Setki tysięcy obywateli Kijowa, zwłaszcza tych mieszkających na lewym brzegu, najprawdopodobniej zginą natychmiast. Kijów nigdy nie podniesie się po tej katastrofie. Jestem pewien, że to bomba zegarowa, której zegar już zaczął tykać. Dziękujemy ZSRR za ten as w naszym rękawie."

Ciekaw jestem jak takie zbrodnie wojenne uzasadnia trolle kacapskie.

#ukraina #rosja #wojna
Soniakowski - Post z Twittera użytkownika Aryo:

"Teraz wszystkie rosyjskie kanały śl...

źródło: FyAM_WlXgAA6Gbz

Pobierz
  • 28
@Soniakowski: wydaje mi się, że w "dyskursie publicznym" za mało wybrzmiało stwierdzenie, że zgodnie z prawem międzynarodowym zbrodnia, której dopuścili się ruscy wysadzając tamę w Nowej Kachowce jest równoznaczna z użyciem broni masowego rażenia. Leży na tej samej "półce" co użycie broni chemicznej czy atomowej.
Po jednoznacznym stwierdzeniu winy ruskich amerykanie powinni zboostować Ukraińców i zaznaczyć wyraźnie, że następny taki numer i traktujemy to tak samo jak atak nukiem.
@Soniakowski: Zniszczenie tamy, czyli konstrukcji która nonstop wytrzymuje nacisk milionów ton to na szczęście nie taka prost sprawa. Mam nadzieję, że nigdy to nie zostanie zweryfikowane w praktyce, ale uważam, że moskale nie są w stanie jej zniszczyć.

Co innego gdy mają takową pod swoją kontrolą i orkowie mogą na swoich plecach znosić ładunki wybuchowe rozmieszczając je precyzyjnie w kluczowych miejscach.
@Soniakowski: Orki odkopały stary sposób na zniszczenie morali przeciwnika tak obrzydliwy, że może się równać z zatruciem studnii miejskich - zniszczenie tam. Wzięli zapewne ten pomysł od Stalina, który zniszczył tamę nad Dnieprem, żeby sprawić znaczne szkody armii niemieckiej. Akcja akurat była niewypałem, bo dla Niemców tereny były jedynie okupancyjne i nie miały znaczenia strategicznego, ale wywołały ogromne straty w cywilach. Teraz mogą teraz zacząć partyzantkę niszczącą tamy, żeby tylko zrównać