Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu oddałem zegarek dziadka znaleziony głęboko w szufladzie do naprawy. Właśnie odebrałem go od zegarmistrza i chwalę się efektami jego pracy ()

Okazało się, że jakimś sposobem do środka dostała się kiedyś woda i środek był dość mocno zardzewiały. Zegarmistrz całkowicie rozebrał mechanizm, oczyścił wszystko, poskładał, wyregulował, wypolerował. Za całość skasował mnie 300zł. Sami oceńcie, czy warto było ratować takie cacuszko.

W komentarzu zdjecie sprzed "remontu".

#zegarki #renowacja
Chrzaszczu - Jakiś czas temu oddałem zegarek dziadka znaleziony głęboko w szufladzie ...

źródło: temp_file.png2548925683981039550

Pobierz
  • 58
300zł za renowacje zegarka o wartości 2-3k zł, to w miarę uczciwa cena, biorąc pod uwagę, że wyszła bardzo dobrze.


@yaszczur: to że za tyle gdzieś znalazłeś do kupienia, nie znaczy że tyle jest warty, realnie może 500 zł - 1000 zł, ten nieco zniszczony, więc bliżej 500 zł. O ile znalazłby kupca, bo towar mało chodliwy. Jednak tutaj OP pisał, że nie są na sprzedaż, mają wartość sentymentalną.

@Chrzaszczu:
Ło jeny, nie spodziewałem się aż takiego odzewu wrzucając po prostu zdjęcie zegarka (ʘʘ)

Dobra, to lecimy po kolei xD

@muchabzz No myślę, że jak będzie po całej robocie, skończą mi się zegarki do naprawy, to coś wymyślę w podziękowaniu, bo naprawdę jestem mu wdzięczny. No i sam fakt odwiedzania jego warsztatu i rozmowy sprawia mi przyjemność. Lubię takich ludzi.

@Eunlepre Koniecznie wołaj! Z przyjemnością popatrzę, czy warto
No więc jeśli on podaje jakąś cenę - ufam mu, bo przecież to on sam wycenia swoją pracę.


@Chrzaszczu:

ja to rozumiem, ale kompletnie nie rozumiem, jak mu sie to w ogole oplaca :)

więc jak będzie za drogo, żeby zrobić to w jeden miesiąc - zrobię w dwa


@Chrzaszczu:

tego nie rozumiem? Koszt naprawy to glownie koszt roboczogodziny. Niezaleznie, czy zegarmistrz bedzie siedzial 10h w jeden miesiac, czy 2x5h
@sylwek2k: Nie nie, może niejasno to napisałem. Jeśli dla mnie to będzie za drogo żeby ogarnąć jakąś naprawę w jeden miesiąc, to odłożę sobie w dwa i z tego zapłacę. Fakt, może zbyt mocny skrót myślowy.
@Chrzaszczu mam identyczny po dziadku. Kiedyś jak chciałem go naprawić inny poznański zegarmistrz rzucił 600 ziko twierdząc że trudno o części zamienne do mechanizmu. Oczywiście zrezygnowałem, ale chyba teraz podejmę się naprawy