Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu oddałem zegarek dziadka znaleziony głęboko w szufladzie do naprawy. Właśnie odebrałem go od zegarmistrza i chwalę się efektami jego pracy ()

Okazało się, że jakimś sposobem do środka dostała się kiedyś woda i środek był dość mocno zardzewiały. Zegarmistrz całkowicie rozebrał mechanizm, oczyścił wszystko, poskładał, wyregulował, wypolerował. Za całość skasował mnie 300zł. Sami oceńcie, czy warto było ratować takie cacuszko.

W komentarzu zdjecie sprzed "remontu".

#zegarki #renowacja
Chrzaszczu - Jakiś czas temu oddałem zegarek dziadka znaleziony głęboko w szufladzie ...

źródło: temp_file.png2548925683981039550

Pobierz
  • 58
  • Odpowiedz
  • 5
@Hellicon nie spodziewałem się odwołania do nich w tym wpisie xD W sumie nie zastanawiałem się nad jego cenami.

Poprzedni zegarek (ruski ЗИМ) uruchomił, odmówił, wymienił szkiełko za 150.
Upuszczonego Zeppelina, w którym praktycznie posypała się połowa rzeczy poskładał za 250.

No i za darmo wycenił mi naprawę reszty kolekcji, którą kroczek po kroczku będę mu przynosił. Ogólnie za ruskie bierze po 150, bo ponoć to nic skomplikowanego. Im starszy i trudniejszy
Chrzaszczu - @Hellicon nie spodziewałem się odwołania do nich w tym wpisie xD W sumie...

źródło: temp_file.png5207911473730113532

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 3
@m0rdeczka jak jesteś z Poznania, to leć do gościa. No albo możemy się zgadać, żeby jakoś ogarnąć ich naprawę u niego.

@muchabzz No ja u niego lekko naprawiając wszystko co mam, to z 3k zostawię. No a on złotówki więcej niż na rachunku jest nie chce przyjąć. Próbowałem
  • Odpowiedz
@Chrzaszczu mam identyczny zegarek, tak samo po dziadku i oddalem go w grudniu do renowacji. Zegarmistrz ma skasować 1500zl i mam czekać do lipca/sierpnia. Zobaczymy który lepiej wyjdzie XD Kraków here.
  • Odpowiedz
  • 1
@Chrzaszczu mam bardzo podobny badz nawet taki sam i za podobna naprawe zaplacilem 1500 zl we Wroclawiu xD takze cena bardzo uczciwa Mirku. Ja zostawiam na pamiatke dla syna :)
  • Odpowiedz
@Chrzaszczu: kiedyś byłem u pana Janusza z czymś co w jego ocenie miało zająć 15 minut, więc stwierdził, że w ogóle nie weźmie za to kasy. Taki mistrz starej daty (ʘʘ)
  • Odpowiedz
Taki mistrz starej daty (ʘʘ)


@zapalki: dokładnie, z całego serca można polecić! Nawet pamiętam jak jednego razu narzekał z innym klientem, że teraz ludzie to już mniej cenią pewne wartości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz