Wpis z mikrobloga

@Czarek9341: upał latem - to masz na bank. Chyba, że okna na północ. Co do zimy, sprawdź czy robili ocieplanie. Jeżeli to blok to masz centralne ogrzewanie, a centralne zwłaszcza na małym metrażu wychodzi dość ekonomicznie. O zimę bym nie panikował.
  • Odpowiedz
  • 1
@Czarek9341 takie bloki często były termoizolowane w latach 90 późnych albo w połowie 2000. Oryginalnie to był sam beton i bez izolacji. Pojedź zobacz blok czy ma styropian położony. Jeżeli w miarę rozsądni są z spółdzielni to już dawno powinni go zaizolować.
  • Odpowiedz
bank. Co do zimy, sprawdź czy robili ocieplanie. Jeżeli to blok to masz centralne ogrzewanie, a centralne na


@Czarek9341: wszystko zależy od stanu budynku ;) ale generalnie nie ma się czego obawiać
  • Odpowiedz
@Czarek9341: ja mam takie w krakowie i bardzo sobie cenie.
Zanim kupisz wymagaj od posrednika statusu budynku.
Jak nie masz posrednika to sam idziesz do spoldzielni, ewentualnie jakos przez wlasciciela i normalnie chcesz dokumentacji budynku.
Mi to jeszcze przed zakupem potiwerdzial wlasny inspektor
  • Odpowiedz
@Czarek9341: Mieszkałem w takim, wszystkie okna na południe i w lato było ciężko. Wiatrak na suficie chodził non stop i jeszcze drzwi zostawiałem otwarte na sztywnym łańcuchu, żeby przeciąg robić. W zimie bez problemów. Widoczek i brak nikogo nad sobą rekompensowały wszystko inne.
  • Odpowiedz
@Czarek9341: zadzwoń po kogoś kto zna się na odbiorze mieszkań, za 4 stówy będziesz wszystko wiedział. Natomiast nie ma co się łudzić. Będzie upał latem i szybkie wychładzanie pomieszczeń zimą. Jakość dociepleń wykonywanych w tych blokach współcześnie nadal pozostawia wiele do życzenia a pamiętaj że masz nad sobą prosty stropodach z płyt, gdzie papa na nim latem nagrzeje się do 80 stopni. Sama płyta w porównaniu ze współczesnym bloczkiem z solbetu
  • Odpowiedz
@Czarek9341: mieszkałem w takim tylko na 12, ostatnim piętrze. W lecie gorąco, zasłony trochę pomagały. W zimie luz. Zależy od budynku i mieszkania. Moim zdaniem najlepiej jak jest narożne.
  • Odpowiedz