Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #dzialki #mpzp #geodezja takie pytanie
działka miejska w Łodzi, w geodezji jako "grunty orne", najniższa klasa gruntu (działka bez podatku). działka objęta MPZM uchwalonym w 2015 roku

czy da się zrobić z takiej działki budowlaną?

dookoła na identycznych działkach ludzie się pobudowali, bo pobrali WuZetki przed uchwaleniem MPZM, a teraz MPZP dopuszcza zabudowę do linii 80m od ulicy, dalej rolne (czyli kilkadziesiąt domów stoi na gruntach rolnych w/g MPZM).

wiem że można zaskarżyć MPZP do sądu, czy są jakieś inne drogi, żeby spróbować zrobić taką działkę budowlaną?
  • 11
  • Odpowiedz
@affairz: a w MPZP działka jest jako rola? Jak tak, to nie ma opcji, żebyś coś tam postawił - z resztą wszystko zawsze jest opisane w części opisowej mpzp. Przed uchwaleniem były konsultacje społeczne pewnie, to co chcesz zaskarżać? Że sąsiedzi dobrze wykombinowali?
  • Odpowiedz
a teraz MPZP dopuszcza zabudowę do linii 80m od ulicy,


@affairz: czyli zabudowę możesz robić tak jak wyżej. Mowa o zabudowie mieszkalnej jednorodzinnej?

  • Odpowiedz
@dupasmoka: @affairz Można mieć tylko jedno siedlisko w danym czasie, a na nim jeden budynek mieszkalny, na ziemi rolnej może je utworzyć jedynie osoba mająca status rolnika. Na #!$%@? kopać staw, wystarczy fakt posiadania ziemi rolnej i prowadzenia jakiejkolwiek gospodarki przez co najmniej 5 lat albo zrobić jakąś podypolmówkę rolniczą czy studium (ale też jest chyba jakiś okres prowadzenia gospodarstwa tylko że krótszy). Z tym kopaniem stawu to w #!$%@? głupie
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: Zapomniałem w sumie o najważniejszym, do utworzenia siedliska trzeba posiadać na własność lub w dzierżawie większą powierzchnię gruntów niz średnia w województwie, co właściwie wyklucza zdecydowana większość osób chcących dokonać taki manewr.
  • Odpowiedz
Zacznijmy od tego że nie ma czegoś takiego jak "odrolnienie", pokaż mi taki termin w jakichkolwiek przepisach. Mówimy o sytuacji kiedy został ustanowiony mpzp. Pokaż mi konkretne przepisy które mówią, że "ścieżka" zmiany przeznaczenia gruntu w przypadku obowiązywania planu miejscowego jest odmienna na terenie miejskim w stosunku do wiejskiego. Może coś nowego weszło, prawo się zmienia, a ja alfą i omegą nie jestem, z chęcią poczytam.
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: najpierw piszesz bzdury o siedlisku, ziemi rolnej, podyplomówkach rolniczych i wykluczeniach na terenie objętym planem miejscowym xD a teraz zaczynasz świrować że nie wiesz co znaczy odrolnić ziemię bo chcąc się douczyć nie znalazłeś w ustawie tego terminu. No nawet śmieszne bo chyba tylko ty jako ekspert nie rozumiesz o co chodzi.
Poza tym czepiasz się mojej wypowiedzi:

Jest zasadnicza różnica w możliwości odrolnienia gruntów rolnych w granicach miasta od
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku: O ja #!$%@? ale bełkot, stosujesz pojęcie które nie istnieją w fachowej terminologii, to sienie dziw że ci ktoś zwraca uwagę na to, nie ma czegoś takiego jak "odrolnienie" jest zmiana przeznaczenia gruntu i koniec kropka. Ty serio myślisz, ze tereny objęte planem miejscowym nie mogą być gruntami rolnymi, to powiem ci ze #!$%@?ś z grubej rury ;) Nie masz pojęcia o czym piszesz. Nie zawracaj mi głowy w jakichś
  • Odpowiedz
@Dusk_Forest77: nie znosisz krytyki to się nie wypowiadaj w sprawach o których nie masz pojęcia. A jak już się zdecydujesz to odnieś się do tego co napisałem i swoich wysrywów wprowadzających w błąd ludzi. Poza tym nie manipuluj. Odsyłam do poprzedniej wiadomości jeśli chcesz dyskutować dalej.
Edit: poza tym pięknie się zaorałeś po raz kolejny
  • Odpowiedz