Wpis z mikrobloga

Dopłaciłem za napęd SOMFY w roletach z lokalizacją przeszkody oraz wieszakami blokad u dewelopera, ale jak mogę sprawdzić czy deweloper zainstalował odpowiedni napęd i czy te wieszaki faktycznie są zainstalowane? Mam wątpliwości, ponieważ na początku już mi zainstalowali inne rolety(na wifi, a miałem mieć bez wifi) potem to odinstalowali i mam teraz po prostu dwa przyciski(góra/dół) i muszę je trzymać cały czas by roleta opadła lub się podniosła
#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #rolety #remontujzwykopem
  • 7
@Sebb521: czyli tak w skrócie to dopłaciłeś do czegoś, o czym nie masz pojęcia i po wszystkim nie wziąłeś kogoś, kto ma pojęcie do odbioru mieszkania? Genialne :D

Postaw przeszkodę i zobacz czy reagują, czy ją zgniatają.
@Sebb521: jeśli możesz zamkniętą roletę podnieść na 30 cm to znaczy, że nie masz wieszaków z blokadą i bez nich nie sprawdzisz czy masz detekcję przeszkód
@Sebb521: no to jednak masz wieszaki z blokadą. Teraz postaw coś na parapecie to się dowiesz czy masz detekcje przeszkód. Z tym, że detekcja w taniej wersji to po prostu czujnik przeciążeniowy czyli roleta kręci się do oporu aż zablokuje silnik. Podczas opuszczania może się rozwijać wewnątrz skrzynki. W lepszej wersji napęd jest bardziej czuły i sam wykrywa zakłócenia ruchu pancerza. Niezależnie od wykonania może się tylko zatrzymać lub dodatkowo cofnąć.