Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie mogę się pogodzić z tym, jak wygląda moje życie w 2023 roku w porównaniu np. z 2010 rokiem. Czy ktoś jeszcze ma podobnie?

2010: 19 lat, dobre zdrowie fizyczne i psychiczne, brak presji i przestrzeń do stopniowego poznawania świata, przeprowadzka z rodzinnego domu i pierwszy rok studiów w stolicy, dość duża wiara w instytucje i to, że Polska i świat powoli zmierzają w dobrym kierunku, błoga ignorancja kulturowych napięć, pierwsze imprezy, wyjazdy, ekscytacja nowościami, udany związek z atrakcyjną dziewczyną, umiarkowany i optymistyczny teizm, dobra pozycja w środowisku koleżeńskim, kolejne sukcesy

2023: 32 lata, #depresja i #nerwica powodujące, że nie mogę się usamodzielnić, a prawie cały czas i wakacje spędzam w domu (leki i "terapia" w zasadzie nic nie dały), chroniczne zmęczenie i różne bóle, presja na karierę i zdobywanie środków na własne utrzymanie, powrót do domu i starzejący się członkowie najbliższej rodziny, izolacja społeczna i poczucie pozostawania samym sobie we wrogim świecie, polaryzacja i wojny kulturowe na każdym kroku, liczne zawody miłosne i naukowy #blackpill, utrata wiary w sensowność uczelni i różnych instytucji, które miałyby mnie chronić i wspierać, Polska i świat idące w złym kierunku, pandemia, wojna i inflacja, zanieczyszczone środowisko, rozdarcie pomiędzy nihilistycznym ateizmem a pesymistycznym teizmem, wygaszenie kontaktów z dawnymi znajomymi.

Gdzie popełniłem błąd? Czy mogłem temu zapobiec, czy po prostu dostałem złe karty, co okazało się po kilku latach później? Czy w tym wieku i w takiej sytuacji jest jeszcze jakieś dobre wyjście? Dla bezpieczeństwa zaznaczę, że zdecydowanie nie planuję samobójstwa, ale trudno mi pogodzić się z tym, że życie nigdy nie będzie już smakowało tak, jak w dobrych dniach 2010 roku... #gorzkiezale #zwiazki #studia #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Nie mogę się pogodzić z tym, jak wygląda moje...

źródło: GettyImages-508101782-5aa2b9a28023b900370f3da6

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz