Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Oglądam relację z marszu i doszedłem do wniosku, że nie pójdę na wybory. Jestem bezdzietnym mężczyzną po trzydziestce mieszkającym w małym mieście. Okazuje się, że żadną partię nie obchodzą moje problemy.
Dzisiaj na marszu było tylko o prawach kobiet, patriarchacie, osób LGBT i prawach zwierząt. Nikt się nawet nie zająknął nad tematem mężczyzn. Co z wiekiem emerytalnym, co z brakiem środków na profilaktykę chorób dla mężczyzn, co z tym, że mężczyźni 12x częściej popełniają samobójstwa? To NIKOGO nie obchodzi. To kobiety mają źle! A to że ja #!$%@? po 10h dziennie na budowie to nic! Kobiety mają gorzej, bo jest ich tylko 40% na stanowiskach kierowniczych. A ile jest ich na budowach? Dlaczego tutaj nie ma parytetów!?

Na kogo więc głosować?
PO? Jak wyżej
Lewica? Bez żartów
Hołownia? To gorsze niż PO
PiS? Rozdawnictwo i jeszcze raz rozdawnictwo.
Konfederussja? Nie rozśmieszajcie mnie.

Skoro nikogo nie obchodzę w tym kraju to nie będę sobie zawracał głowy wyborami.

#marsz #wybory #polityka #zalesie #bekazpisu #bekazpo #bekazlewicy #bekazkonfederacji



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
Na kogo więc głosować?


@mirko_anonim: Przeciwko zjawisku stabilnej większości parlamentarnej - dzięki temu ktokolwiek będzie rządził, nie będzie mógł tak łatwo wszystkiego rozpierniczyć, a dzięki kłótniom międzypartyjnym i konieczności dogadywania się, znacząco zredukuje się kreacja prawa - a więc i wszelkich niekorzystnych zmian.

Wiadomo - partie będą pajacowały przed swoimi elektoratami, czepiając się jedna pomysłów drugiej.

Owszem, nie ma żadnych partii dla mężczyzn. I pewnie nigdy nie będzie - bo jako
@mirko_anonim: Wbrew pozorom Hołownia ma zupełnie inne podejście, niż PO. Skupia się na merytoryce, nie interesuje go święta wojna POPISowa. Odnośnie Twoich wątpliwości - wystarczy zajrzeć do programu PL2050, przygotowanego przez Strategie 2050 przez ostatnie 3 lata. Stworzyli mnóstwo opracowań. Tu link do reformy służby zdrowia, ale warto też sprawdzić inne.
https://strategie2050.pl/plan-dla-polski/co-po-pandemii-plan-dla-zdrowia/