Wpis z mikrobloga

W ręce wpadł mi Canon 350D. Niestety nie mam do niego ładowarki, ani karty pamięci (compact flash). Aparat działa, ale czy warto w niego inwestować? Wychodzą z niego jakiś znośny obrazek? Rozdzielczość śmieszna bo tylko 8mpix, ogólnie aparat wręcz archaiczny w porównaniu do obecnej technologii ale bardzo podoba mi się fotografia analogowa i ten retro vintage klimat, ziarno, chciałbym fotografować i obrabiać w tym stylu także nie jest potrzebny obraz żyleta. Jak myślicie?

#fotografia #lustrzanka #canon #canon350d
  • 7
@graycoast: Mogę Ci zagwarantować że tym modelem możesz robić fantastyczne zdjęcia. Wrzucam jedno przykładowe. Rozmiar 8MB wystarczy jak na amatorskie zastosowanie więc tym bym się nie sugerował. Może być ciężko w zdjęciach nocnych ze względu na hotpiksele które możesz mieć ale i z tym można sobie poradzić za pomocą programu PixelFixer. A do obróbki RAW najlepszy jest Canon DPP4.
daro1 - @graycoast: Mogę Ci zagwarantować że tym modelem możesz robić fantastyczne zd...

źródło: IMG_4285

Pobierz
@cohontes: Nie ma żadnego problemu. Ma RAW więc wystarczy zainstalować program ART, fork RawTherapee i pobrać odpowiednie obrazy HaldCLUT do retro i można się bawić.
@cohontes: Może i retro ale przynajmniej jest tani. Za 300 zł można kopić body z kitem 18-55, ładowarką, akumulatorkiem i kartą CF i robić na prawdę zaskakująco dobre zdjęcia.