Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od niedawna jestem kierowcą i posiadaczem nowego auta, dlatego chciałem Was zapytać - drogie Motomirki - o kilka kwestii:

1. Czy (i które) z urządzeń #yanosik warto wybrać? Sama aplikacja bez urządzenia chyba utrudnia korzystanie z innych funkcji smartfona (np. nawigacji Apple CarPlay czy Android Auto) i/lub może się wyłączać w tle, prawda?

2. Jaki odkurzacz samochodowy warto kupić? Przykładowo, Black&Decker Flexi PD1200AVK za 200 zł ma najwięcej opinii na Ceneo i 4.5 gwiazdki.

3. Korzystam z myjni bezdotykowej, ale pomimo poprawnego wykorzystania wszystkich programów (w trakcie długiego, bo kosztującego 30-40 zł!) mycia na lakierze nadal pozostają brązowe zacieki i smugi, które generalnie da się usunąć wilgotną mikrofibrą. Jakie delikatne kosmetyki samochodowe powinienem kupić, by móc samodzielnie oczyścić lakier i szyby?

4. Gdzie znajdę dobre folie ochronne na szyby (przeciwko słońcu i opadom)? Poprzednia uległa rozdarciu przy silniejszym wietrze. Szukam czegoś wytrzymałego i uwzględniającego wymiary auta. Niestety, nie mam garażu i parkuję na zewnątrz, zasłaniałbym przednią, tylną i - jeśli to możliwe - pierwszy rząd bocznych szyb (drugi rząd bocznych szyb jest przyciemniony).

5. Rzadko piję alkohol i nigdy go nie piję przed prowadzaniem samochodu. Czy w tej sytuacji warto kupić alkomat, np. żeby zbadać reakcję swojego organizmu na alkohol w innych kontekstach, móc zmierzyć poziom alkoholu innych pasażerów/uczestników ruchu, lub mieć informację w przypadku awarii policyjnego alkomatu? Jaki model będzie dobry?

6. Mam niepełnosprawnego członka rodziny. Czy dla wyrobienia karty postojowej wystarczy zaświadczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, czy trzeba przechodzić przez komisję? Czy miejsc postojowych dla niepełnosprawnych możemy używać wyłącznie, gdy jedziemy z niepełnosprawną osobą (tak zakładam), czy także wówczas, gdy np. samochodem do tej osoby jedzie jej opiekun i zatrzymuje się po drodze na zakupy (przypuszczam, że nie)? #niepelnosprawni #niepelnosprawnosc

7. Jak wybrać dobrą folię PPF i dobry wosk do ochrony podwozia w salonie detailingu (koreańskie auto, podobno bez takiej ochrony szybko koroduje)?

8. Co jeszcze warto kupić i wiedzieć na starcie?

#pytanie #auto #auta #samochod #samochody #motoryzacja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Od niedawna jestem kierowcą i posiadaczem now...

źródło: Pan-Samochodzik-i-Niesamowity-Dwor

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: #!$%@? yanosika, jak masz android auto albo car play to zainstaluj nawigacje Waze - od googla. Przebija yanosika i nie ma #!$%@?ących reklam głosowych
Co do mycia - nałóż aktywną pianę, poczekaj dwie minuty, program mycie zasadnicze a potem nabłyszczenie ( jeden z ostatnich). Nie rusz nic więcej bo #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Korzystam z myjni bezdotykowej, ale pomimo poprawnego wykorzystania wszystkich programów (w trakcie długiego, bo kosztującego 30-40 zł!) mycia na lakierze nadal pozostają brązowe zacieki i smugi, które generalnie da się usunąć wilgotną mikrofibrą. Jakie delikatne kosmetyki samochodowe powinienem kupić, by móc samodzielnie oczyścić lakier i szyby?


@mirko_anonim: 30-40zł xDDD To czym Ty jeździsz? Autobusem? Jak ja suva myje za 12 zł wszystkimi programami, a coupe czy jakiegoś piździka za 10-11zł. Jeżeli
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 1 - aplikacja na smartfonie wystarczy; 2 - nie kupuj, na stacjach masz; 5 - nie.

Co warto jeszcze wiedzieć? Samochód to przyrząd do przemieszczania się, a nie kapliczka.
  • Odpowiedz