Wpis z mikrobloga

@brass:

https://www.gearrice.com/update/blizzards-newly-introduced-diablo-4-game-is-burning-graphics-cards/

Przecież to są kompletne brednie, i zwykły przypadek, że akurat przy graniu w DIV te karty wyzionęły ducha. W jaki sposób niby gra może spalić kartę? Jeśli już to musiałby być błąd w sterowniku który by ta gra ewentualnie mogła wykorzystać, co też jest raczej mało prawdopodobne, i nie kojarzę by kiedykolwiek miał miejsce taki przypadek(?). Jeśli to by była prawda to czemu żaden portal testujący sprzęt nie był
@panKrzysztofKrawczyk:

nie pierwszy raz, kiedy premiera gry pali karty graficzne przez #!$%@? napisany kod XD

To jest kompletna bujda na którą ludzie się łapią, na podstawie efektu skali. Po prostu wychodzi nowa wymagająca gra która obciąża w 100% kartę która dotychczas pracowała pod mniejszym obciążeniem, i niektóre trefne egzemplarze padają.
Żaden poważny serwis sprzętowy nigdy nie był w stanie odtworzyć tego typu "niszczenia" sprzętu przez daną grę, mimo, że wszystkie przypadki
W jaki sposób niby gra może spalić kartę


@Zgrywajac_twardziela:
Przez jakiś czas karty od EVGA (chyba tylko 3090) paliły się podczas grania w New World.
Wszystko pewnie jest gdzieś dokładnie opisane w necie, ale był to problem zarówno po stronie producenta jak i Amazona.

Gra może się przyczynić do spalenia karty jeśli zabezpieczenia zawiodą.
Temat chyba jest związany z chwilowymi skokami napięcia, na które seria 3000 była bardziej podatna, ale prawdę
@qrak01:

Przez jakiś czas karty od EVGA (chyba tylko 3090) paliły się podczas grania w New World.

Przeprowadzał ktoś testy, i był w stanie odtworzyć taki scenariusz spalenia karty?

Gra może się przyczynić do spalenia karty jeśli zabezpieczenia zawiodą.

Nie może, gra może co najwyżej mocno obciążać kartę przez dłuższy czas, i wtedy, owszem trefna karta może wyzionąć ducha, wciąż jednak to nie jest wina gry, tylko kiepskich zabezpieczeń karty. Drugą
@qrak01:
Sprawdziłem, ta sama sytuacja co z Diablo IV, gra nie jest winna tylko były trefne karty, które akurat przy tej grze padały bo były w pełni obciążone:

EVGA has already confirmed that its first batch of RTX 3090 cards built a year ago had faulty solder joints, which caused the cards to die under the strain of New World — and if it wasn't New World, it would have been
Nie może, gra może co najwyżej mocno obciążać kartę przez dłuższy czas, i wtedy


@Zgrywajac_twardziela:
Napisałem, że gra może się przyczynić, a nie spowodować uceglenie.

Ty na to, że "nie może", po czym opisujesz jak to gra obciążając kartę... przyczynia się tym samym do spalenia.

Wybacz, ale nie mam czasu na takie przepychanki. Problem nadmiernego poboru prądu przez gniazdo, czy transient spikes pojawia się od dawna a i tak co jakiś
@qrak01:

Napisałem, że gra może się przyczynić, a nie spowodować uceglenie.

Ty na to, że "nie może", po czym opisujesz jak to gra obciążając kartę... przyczynia się tym samym do spalenia.

Sprawna karta może pracować pod pełnym obciążeniem 24 godziny na dobę 365 dni w roku, i nic się nie stanie. Gra w żaden sposób nie była winna temu że karta się uwaliła. Winny był fakt, że dana seria kart miała