Wpis z mikrobloga

@Tony76 z osobówkami nie będzie tak źle. Stracą tylko pieniacze migający światłami którzy jeżdżą 200+. Teraz wszyscy ładnie pojadą około 120. No chyba, że spotkają autobus (max 100) którego zakaz nie obowiązuje i który z całą pewnością nie będzie miał gdzie schować się na prawy pas. Czyli w sumie będzie tak jak jest teraz na A4 Wrocław - Bolesławiec
@Ar_0: chyba że dziadzia 70/h wyjedzie Passatem bo takich nie brakuje, ogólnie będzie zabawnie a wystarczyło zamiast tego dać przepis że wyprzedzana ciężarówka ma obowiązek odpuścić kilka oczek aby wyprzedzającej umożliwić płynne wykonanie manewru i by każdy był zadowolony a tak to chyba nikt nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
chyba że dziadzia 70/h wyjedzie Passatem bo takich nie brakuje, ogólnie będzie zabawnie a wystarczyło zamiast tego dać przepis że wyprzedzana ciężarówka ma obowiązek odpuścić kilka oczek aby wyprzedzającej umożliwić płynne wykonanie manewru i by każdy był zadowolony a tak to chyba nikt nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Tony76: Na a4 już jest zakaz i co z tego skoro żwirowcy go nie przestrzegają? Korek na lewym
@Tony76

@Ar_0: chyba że dziadzia 70/h wyjedzie Passatem bo takich nie brakuje, ogólnie będzie zabawnie a wystarczyło zamiast tego dać przepis że wyprzedzana ciężarówka ma obowiązek odpuścić kilka oczek aby wyprzedzającej umożliwić płynne wykonanie manewru i by każdy był zadowolony a tak to chyba nikt nie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Kolejny martwy przepis którego nie będzie jak wyegzekwować

@T4_LOVER:

@Tony76: Na a4 już jest
@Ar_0: Miałem na myśli 120-140 czyli normalną prędkość z jaką jedzie tam lewy pas. Normalną do momentu jak jakaś ameba nie postanowi wyprzedzać na zakazie. Przez ostatnie 1,5 roku jeździłem cały ten odcinek w tą i z powrotem raz w tygodniu. Mam kilkanaście gb nagrań ameb wyprzedzających na zakazie.
@T4_LOVER: bo ty jesteś wzorowym kierowcą i na pewno na zielonej strzałce się zawsze zatrzymujesz na światłach kolizyjnych ale lepiej innych wyzywać a na siebie nie patrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tony76: nie jestem zwolennikiem wprowadzenia tego zakazu, ale jeśli kilka-kilkanaście ciężarówek rzeczywiście utworzy 'peleton' to po wyprzedzeniu go przez bardzo długi czas nie spotkamy żadnej ciężarówki.

Po wprowadzeniu zakazu wyprzedzania, podczas podróży osobówką Gliwice-Gdańsk statystycznie wyprzedzimy tyle samo ciężarówek, powiedzmy 100. Z tą różnicą, że zgrupowanych w kilka 'peletonów', powiedzmy 10 peletonów po 10 ciężarówek, zamiast tego co mamy
@T4_LOVER Widzisz jeżdżę osobówka również, zdarza mi się. Z Gdańska do Niemiec. Minimum 530km w jedną stronę, i od jakiegoś roku liczę sobie ile razy na tej trasie blokują mnie te straszne tiry. I wychodzi mi zawsze między 3 a 5. I to nie że mi zajadą jakoś drogę, tylko że muszę wyłączyć tempomat bo dogonię nim skonczą manewr. To gdzie tu gigabajty nagrań byłyby możliwe do zrealizowania? Przestań fantazjować a skup
@wezsepigulke: Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Zapraszam na A4 Wrocław Zgorzelec odcinek z zakazem wyprzedzania dla kuweciarzy. Po tym arcyprzyjemnym doświadczeniu będziesz miał ochotę na całkowity zakaz poruszania się tirami po autostradzie.
@T4_LOVER Ale masz świadomość że autostrady to się na świecie buduje właśnie dla transportu? I transport je finansuje? Jechałem parę razy tą pseudoautostradą. Czy tam nie ma też ograniczenia prędkości dla osobówek? Czy tam jedzie tylko 100 ciężarówek jak kolega wyżej wspomniał? Nie uważasz że tam nie jest winna beznadziejna infrastruktura? Umiesz pisać jak cywilizowany człowiek a nie jak menel z zaplecza Żabki?
@wezsepigulke: Infrastruktura nie ma nic do rzeczy. Tam winny jest jeden, kuweciarze (bo inaczej nazwać ich nie można) wyprzedzają na zakazie powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu na autostradzie. Nikt im tego na złość nie robi, po prostu tam nie ma miejsca na takie manewry i powinni jechać grzecznie jeden za drugim. Jak widać to za dużo na ich dwie szare komórki mózgowe.
@T4_LOVER Czyli dalej będziesz trzymał poziom bywalca zaplecza sklepów monopolowych. A teraz powiedz jaki procent (promil?) tych strasznych tirów wyprzedza na tym zakazie i czemu jesteś tak ograniczony żeby wrzucać całą grupę do jednego wora? I pytanie drugie, wiesz że mówisz o jednej z najbezpieczniejszych grup użytkowników dróg. Statystycznie bezpieczniejszych nawet od rowerzystów. Twarde liczby mówią co innego niż to co tu wyrzygujesz plebejskim językiem.

Założę się że wyprzedzających się tam tirów
@wezsepigulke: Ale co mnie interesuje czy to jest 10 czy 20% żwirolubów? Nie powinien się wyprzedzać ani jeden. Wgl powinni być odseparowani od cywilizowanych ludzi za sam fakt że po pierwsze nie stosują się do zakazów, nie trzymaja bezpiecznych odstępów, nagminnie przekraczają prędkosc w terenie zabudowanym. O czym my rozmawiamy, skoro oni nawet z toalety nie potrafią skorzystac. Ile to razy widziałem jak żwirowiec lał na koło mają za plecami cpn
@T4_LOVER Skąd ty wiesz co oni potrafią a co nie? Dla mnie ludzie którzy piszą takie rzeczy jak ty są strasznie ograniczeni. Bardzo byś się zdziwił jakbyś naprawdę dowiedział się jacy ludzie jeżdżą ciężarówkami. Dalsza rozmowa nie ma sensu. Pisz sobie dalej populistyczne komentarze na poziomie patostreamerów. Pewnie parę plusików dostaniesz od podobnych sobie poziomem.