Wpis z mikrobloga

Kilku kolegów konfederatów dziwi się, że zacząłem ostatnio zamieszczać wpisy krytykujące partię, którą popierają. Dlaczego to robię? Wyjaśnienie jest bardzo proste.

Zbliżają się wybory, których wynik zaważy o przyszłości tego kraju. Pomimo moich licznych zarzutów w stronę opozycji w postaci KO czy Lewicy - nadal uważam, że słusznych - nie czas teraz na krytykę. Zapewne wrócę do tego po wyborach, jeżeli - daj Boże - uda się przegonić PiS. To jest po prostu naturalny priorytet.

Konfederacja ma kilka postulatów, z którymi się zgadzam, ale jeżeli stoją po stronie PiS-u, a nie demokratów, to niestety nie mogę tego tolerować jako wyborca.

Te wybory są bardzo proste do rozkminienia - banalne wręcz. Poniekąd ewoluowaliśmy do systemu dwupartyjnego, a zatem są dwie, główne możliwości:

Pozbycie się autorytarnego katotalibanu = KO, Lewica, PSL, Hołownia itd.

Utrzymanie autorytarnego katotalibanu u władzy = PiS, Konfederacja, Ziobro itd.

Naprawdę nie ma tu zbyt dużej filozofii. Jeżeli Mentzen oświadczy, że pójdzie z Tuskiem 4 czerwca w jednym marszu - ponad podziałami, tak jak np. gość z Agrounii - to przestanę krytykować Konfederację i uznam ją za sprzymierzeńca w walce z PiS-em. Jak nie pójdzie, to niech się pocałuje w dupę. Już to przerabialiśmy w 2020 roku. M.in przez zachowanie konfederatów prezydentem tego kraju jest Duda.

#bekazpisu #bekazkonfederacji #bekazprawakow #bekazlewactwa #polityka
Pobierz
źródło: 0ED321A8-3136-4031-BB7A-B111BB91B1BF
  • 38
@T4_LOVER

Ale jesteś naiwny


Pisze koleś, który łyknął bez popity propagandową akcyjkę sztabu wyborczego PiSu xD

Może bym w to uwierzył gdyby nie to że osobiście znam przypadki głosujące najpierw na bosaka a później na dudę.


No wiadomo, mając do wyboru swój prawdopodobnie zmyślony pseudodowód anegdotyczny, a poważne badania statystyczne, które pokazują, że wyborcy Konfy głosowali po połowie z delikatną przewagą Trzaskowskiego, to oczywiście, że wybierzesz to, co ci bardziej pasuje do
@lewoprawo: Moja grafika pokazuje najważniejsze ustawy i jest aktualna. Twoja grafika jest do 2021 ale ok, faktycznie dużo się wstrzymują. Ale chyba lepiej się wstrzymać niż głosować za jak lewica czy KO?
@Tywin_Lannister: troche kolego mylisz pojęcia. Pis=PO i to nie jest wybieranie między jednym, a drugim tylko wybieranie między jednym, a jednym. Nie wpadaj w naiwną pułapkę iluzjonistycznego wyboru między mniejszym złem, bo przypomnę jak bardzo dociskali nam śrubę podczas pandemii, a PO wrzeszczała jeszcze mocnej. Polacy wybierając PIS tez myśleli, że bedzie lepiej, jak wybiorą PO to znowu będzie kolej potem na pis. Gdyby Tusk chciał to by poszedł do przedstawicieli
@Tywin_Lannister: W sumie nie rozumiem cie. Piszesz, że mamy system tylko 2 partyjny. Czyli zrobili cie w bambuko, że w to wierzysz i grasz według ich zasad? Gdybyś jeszcze pojął, że ten system to tak na prawdę jedna partia to już wgl mindblow. Nie rozumiem czemu teraz kiedy konfederacji naprawdę rośnie poparcie wpadasz w pułapke tuska o marsz, który zmieni tyle, że Po>pis/ pis<po. Dalej to jedno i to samo, a
@ibilon nie odwracaj kota ogonem, tutaj chodzi o zaburzenie praworządności i trójpodziału władzy i to za tym należy się opowiedzieć i jawnie sprzeciwić pisiorom co jest równe przystąpieniem do marszu.

odwrócenie się od tej manifestacji to poniekąd aprobatą na takie niedomekratyczne działanie pisu
@Tywin_Lannister
Ja już dawno temu podjąłem decyzję o głosowaniu na PO, mimo że Konfederacja ma kilka postulatów z którymi się zgadzam. Takie akcje jak dziś, kiedy po raz kolejny członkowie tej partii nie potrafią stanąć ponad podziałami tylko po raz kolejny węszą jakiś "lewacki spisek" skreśla ich całkowicie w oczach ludzi chcących w końcu skończyć z tym pisowskim gównem.
Juz dość PiS podzielił Polaków, naprawdę w Polsce nie potrzebujemy kolejnej oszolomskiej, bezkompromisowej
Duda wygrał 422385 głosami. Tylko 14,5% wyborców Hołowni to aż 390 tys. głosów. 15,8% od Biedronia to kolejne 68 tys. głosów. 23,3% od Kosiniaka-Kamysza to kolejne 107 tys głosów. Zsumuj sobie te głosy a dostaniesz ok 565 tys głosów. Gdyby wyborcy z pierwszej tury Hołowni, Biedronia i Kosiniaka-Kamysza nie zagłosowali na Dudę - ten by przegrał. Rozumiesz już?


@L3stko: 51,5% głosów Bosaka poszło na Dudę, to daje 678 450 głosów, coś