Wpis z mikrobloga

ale cios ponizej pasa, ta strzalka to w ogole #!$%@? przepisy ze to jest, praktycznie NIKT nie zatrzymuje sie jak na STOP. W usa to i na czerwonym mozna jechac w prawo (chyba ze znak jest ze nie). Ale gnoje.
  • Odpowiedz
@Iudex: najciekawsza sytuacja jest jak ruszysz i szczałka zniknie xD Ona powinna migać przed zniknięciem, tak jak te dla pieszych, skoro już mamy tak #!$%@? przepisy, że trzeba się zatrzymać.
  • Odpowiedz
  • 4
ale dostał za co? Za to, że nie zatrzymał się na zielonej strzałce do zera czy jak? Bo to jest ciekawe.


@Darth_Gohan: Tak, czas pomiaru niezatrzymania poniżej sekundy. A to się kwalifikuje jako przejazd na czerwonym.

najciekawsza sytuacja jest jak ruszysz i szczałka zniknie xD


@LoneRider: Wtedy nie dostaniesz.
  • Odpowiedz
@murison: Jakby to powiedzieć. Jednym słowem pięknie o ogarnęli.

Ja w sumie rzadko kiedy jeżdżę tam od strony Gądowa, ale jeśli faktycznie tam jest tylko możliwość przejazdu na strzałce to warto by było jakby ludzie się zebrali i wysłali przez radę osiedla prośbę o zmianę organizacji ruchu w tamtym miejscu.
  • Odpowiedz
@Iudex: ehh kuhwa, ostatnio tam chyba przejechałem na czerwonym, bo nie chciałem wbijać hamulca w podłogę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Iudex: "czas pomiaru niezatrzymania poniżej sekundy" -a to jest gdzieś w kodeksie drogowym? W F1 "prawie" zdążyliby 4 koła wymienić ;-)
  • Odpowiedz
jeśli faktycznie tam jest tylko możliwość przejazdu na strzałce


@Darth_Gohan: Nie, jest strzałka + normalny sygnalizator, który daje zielone na przejazd. Tylko krótkie ma to cykle i w godzinach szczytu lubi się korkować mocno.
  • Odpowiedz
@996ef650daf32b92bf708bc9376908ea: Strzałka gaśnie i liczony jest czas kiedy miniesz sygnalizator wyświetlający czerwone światło. Średni czas przejazdu pomiędzy P-14 czyli linia warunkowego zatrzymania przed pasami, a słupem sygnalizatora to 4sek. Strzałka gaśnie i każdy kto przejedzie wówczas za sygnalizator przejeżdża na czerwonym. Chcieli poprawić bezpieczeństwo, a teraz to każdy będzie zamiast obserwować pieszych, rowerzystów i to co się dzieje na drodze na którą wjeżdża, będzie się gapić na strzałkę czy czasem nie
  • Odpowiedz