Wpis z mikrobloga

#niewiemjaktootagowac ale tag #internet obserwuje ponad 400 osób, to sobie tutaj zapytam.
Wstęp i zarys sytuacyjny:
Mam domek w lesie i chciałbym sobie móc czasem stamtdąd pracować, czyli potrzebuję internetu z karty sim. Zasięg tam jest mocno umiarkowany i do tej pory używałem mniej więcej takiej kostki Huawei, do tego miałem dopiętą jakąś taką prostą antenę przyczepioną do okna i chciałem to sobie jakoś poprawić, kupić jakąś lepszą antenę i wrzucić ją gdzieś wyżej np. na dach i zastosować porządniejsze urządzenie. Miałem już coś wybrane, ale potrzebowałem pilnie pojechać do lasu na kilka i poszedłem do @Komputronik_pl i zapytałem czy mają jakieś urządzenie do internetu z karty sim, do którego będę mógł zamontować zewnętrzą antenę. No i pan polecił mi modem Asus 4g-ax56. Antenę chciałem dokupić potem. Na miejscu coś mi nie chciało działać z tym modemem, nie chciało mi się kombinować, więc użyłem tego starego Huaweia. Potem przez ileś miesięcy nie jeździłem na działkę. I teraz ponowiłem próbę wdrożenia nowych rozwiązań. Niestety okazało się, że do tego Asusa nie da się podłączyć zewnętrznej anteny(pozdrawiam Pan sprzedawca i brawo ja).
I tutaj pytania:
1) Jakie urządzenie LTE z możliwością podpięcia zewnętrznej anteny polecacie?
2) Myślicie, że w ogóle uda się ten modem Asusa sprzedać, żeby odzyskać część kasy?

#wifi #modem #lte
  • 4
@kuraku przed światłowodem kiedy nie bylo u mnie żadnego dostawcy przewodowego używałem Odu Idu z plusa i sobie bardzo chwalilem. Dzisiaj można to kupić bez sim locka na aledrogo w calkiem rozsądnych pieniądzach. Polecam sprawdzić.
@kuraku: Najpierw kup startery u wszystkich operatorów i potestuj jak najlepszy zasięg. Potem, jeśli prędkość przy najlepszej opcji nie będzie akceptowalna, wtedy kombinuj. Ważne może być w lesie w którym oknie leży router, a może to się różnić między operatorami. To wersja ekonomiczna. Ale jak już ustalisz operatora to można kombinować dalej.