Wpis z mikrobloga

Czy wam też na historii pojazdu dane z CarVertical zawsze pokazuje że zanotowano uszkodzenie pojazdu? Sprawdziłem już kilkanaście ogłoszeń oznaczonych jako bezwypadkowe i wszystkie dane są czyste a w CarVertical zawsze uszkodzenie.

#motoryzacja #otomoto #samochody
  • 9
  • Odpowiedz
@godus: czy przypadkiem historia pojazdu nie traktuje uszkodzenia wtedy, kiedy zostanie zabrany dowód i trzeba wykonać dodatkowe badanie techniczne? A CarVertical bierze dane z napraw od wypłat ubezpieczyciela? Chyba że chodzi Ci o coś innego
  • Odpowiedz
  • 0
@Hadoka: wątpię żeby w kilkunastu autach z ogłoszeń każde miało kiedyś zabrany dowód, tym bardziej że to kilkuletnie samochody. Do tego kilka z nich sprzedawanych jest przez salony Lexusa które raczej nie mogą podać nieprawidłowych danych.

@piwakk tak właśnie myślałem, że to tylko naganianie na ich raporty ||
  • Odpowiedz
@godus: nie, nie pokazuje. Sprawdzalem kilka samochodow ostatnio i te co mialy byc czyste byly czyste.
A ze to "scam" to sie nie zgodze. Proponuje zrobic eksperytment i porownac 5 samochodow w bazach carvertical i autobaza autodno. Zapewniam ze bedzie pokrycie szkod w 90%+ przypadkow.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krupier: @Niszczycielski_Muminek @Dorodny_Wieprz

Przykład: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/lexus-is-is300h-elite-salon-polska-serwis-aso-gwarancja-lexus-relax-ID6FuKER.html
Auto sprzedawane przez salon Lexusa oznaczone jako bezwypadkowe, w historii pojazdu dane krajowe i Carfax czyste, CarVertical znowu uszkodzenie. Może to kwestia tego modelu, miał jakąś akcje serwisową która pod to podchodzi?

Sprawdziłem teraz jakieś losowe Audi i jest czyste. Wychodzi na to, że to kwestia tego konkretnego modelu ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@godus: Trop z akcja serwisowa tez sensowny. Nie ma wiecej informacji o tym uszkodzeniu? czy typowe "nieznane uszkodzenie"
Jak juz jestes napalony na jedno auto to kup sobie w drugiej sprawdzarce dla pewnosci. Nie zaraz, ale np przed podpisaniem umowy.

Mozesz tez zapytac sprzedawce.
  • Odpowiedz
  • 0
@Dorodny_Wieprz: przed zakupem na pewno poszukam głębiej i pewnie wykupie jakiś raport. Sprawdziłem kilkanaście ogłoszeń tego modelu i każde miało uszkodzenie na CarVertical (i czyste w innych źródłach).
  • Odpowiedz