Wpis z mikrobloga

@Kalorek
Jeśli satysfakcjonują cię takie polewaczki to każda marketowa zabawka za 500zł z biedronki będzie odpowiednia bo będzie miała identyczne parametry i identyczną plastikową pompę działającą do następnej wiosny.

Ale jeśli chcesz faktycznie coś tym myć i nie przejmować się, że jak nie da się temu odpocząć po 10minutach zabawy to tłoczek się wytrze to polecam jakąkolwiek myjkę kranzle (głupie k1050p będzie sto razy lepsze niż ten parksrajd), lavora Lite (1510 do
@tomekruslan
Mam wkrętarkę parksrajda "performens" i raczej się nie mam do czego przyczepić, ale jakbyś poszukał, to słyszałbyś np o strugach parksajda działających do 5 minut, o szlifierkach kątowych na baterie które umierają szybciej niż ruscy na froncie, o wiertarkach (tych 800W) które po prostu stają w ogniu, o wiertarkach stołowych które biją po wyjęciu z pudła, o "migomatach" transformatorowych itd. itd.

Nie twierdzę, że każde narzędzie parksajda jest szmelcem (np wspomniana
wojtoon - @tomekruslan 
Mam wkrętarkę parksrajda "performens" i raczej się nie mam do...
@wojtoon Chłop myje płytki obrosnięte warstwą glonów, które odłażą dopiero jak myjka zedrze cieniutką warstwę betonu razem z nimi. Powodzenia z wężem ogrodowym. W cenie poniżej tysiąca (bo za tyle jeszcze chodziła w zeszłym roku) nie było możliwości kupić cokolwiek o zbliżonych osiągach. Aktualna cena jest po prostu wzięta z dupy.
@Kalorek tam sprzedadzą 10, a tu 1. tam dla Niemca to 2-3 dni pracy, dla Polaka pół miesiąca.
tam koszty w stosunku do zarobków są niższe. tu zusy srusy i benzyna nieporównywalnie większa w stosunku do zarobków.

a, jeszcze VAT, 17 vs 23%
@Voytex jaką? Ja się czaje właśnie i miałem brać jakąś Stigę ale chyba wezmę Nikfisk. Która markę masz na myśli?

@Kalorek: za 1500 to można już mieć włoską myjke z mosiężną pompą 3 osiową i przyłączami gwintowymi ale jak ktoś woli lidlowska podróbkę karchera
@Kalorek: @Kalorek Ktoś może wytłumaczyć racjonalnie?

Tak. Lidl to niemiecka sieć sklepów i zarabia więcej w krajach sąsiednich aby w rodzimym kraju moc sprzedawać taniej. Napędza w ten sposób gospodarkę swojego rodzimego kraju w dwójnasób: pieniądze z zagranicznych sklepów plus mniejsze obciążenie dla obywateli którzy mogą wydać pieniądze innych sektorach gospodarki dalej ją napędzając. Tak właśnie działa dobrze zorganizowana gospodarka. A w Polsce wiadomo jak gdzie( ͡° ʖ̯ ͡