Wpis z mikrobloga

Śmiesznie się czyta Was tutaj, że należy wszystkiego zakazać wszystko zamknąć, bo wam się influencerzy nie podobają. Mi też się nie podobają, ale nie podoba mi się coraz to większą dengrengolada państwa prawa w państwach zachodnich w tym w Polsce. Najpierw covidem zalatwiali przedsiębiorców, a teraz "rosyjskimi wpływami", każdego niewygodnego można tak uciszyć.

Owszem influ można krytykować, nawet trzeba, ale jakieś zakazywanie tego owego pod kolejnymi pretekstami (teraz zakaz patostrimow) prowadzi do jeszcze większego zaboru wolności przez państwo, które aktualnie chce podporządkować sobie przedsiębiorców i ograniczyć znacząco wolność w internecie.

Dziś przyjdą po influ, którego nie lubisz, a jutro po ciebie i nikt wtedy nie podniesie larum. #danielmagical

#famemma
  • 50
Sorry polazłem odgrzać tackę z żarciem i wróciłem myślą do tej myśli.


Po co opozycja miałaby emitować realistyczne aborcje jeśli jest proaborcyjna? Ci wariaci z drugiej strony, pokazują je właśnie po to aby zniechęcić do aborcji. Po co opozycja miałaby inscenizować sceny bicia siebie lub zabójstw i to transmitować? Przecież to też jest poważnie ścigane z urzedu, nie mówiąc o tym, że jest to raczej moralnie paskudne. Również przeciwnie, po co opozycja
@niezdiagnozowany:

Z wszystkich badań czy jakiejkolwiek obserwacji współuczestniczącej wychodzi, że nic tak nie wspiera poparcia dla prolife jak zdjęcia płodów i filmy z aborcji. Dlatego zapytałem PO CO?!

Dwa, sankcja powyżej 5 lat jest tylko dla lekarza, więc już zakładasz coś o czym nie ma mowy.
@niezdiagnozowany: Nie rób z siebie ofiary teraz jak Fagata. xD

Doprecyzowując napisałem, że problemem mogą być definicje patrząc jak np. przemoc jest definiowana w nowych aktach prawnych. Nie PiSowskich, a europejskich. To co masz wcześniej, to z kolei nazwy rozdziałów z KK, w których masz już konkretne artykuły dotyczące konkretnych, zdefiniowanych, przestępstw. Przestępstw, bo 5 lat za wykroczenia nie da się wyłapać.

Rozdział XIX
Przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu
Rozdział XXIII
@niezdiagnozowany: Jak ty #!$%@? populisto.

Chopie, sędzia sobie nie wybiera czego dotyczy sprawa. Prokuratura pisze akt, dostarcza dowody, itp. Co do tego ma sędzia? Zmieniać co rozprawę będzie kwalifikację czynu?

Jak tak wygląda opozycja, to PiS niestety będzie rządził wiecznie.
@Goatlord:

Takie coś jedynie spowoduje, że jeden sędzia się odniesie do tych rozdziałów, a drugi uzna że takie przestępstwo jest przeciwko temu i temu.


No tak bo skoro prokurator wystąpi z aktem oskarżenia to sąd w osobie sędziego będzie mógł kogoś skazać lub nie w oparciu o wykładnię danego przepisu xD.

Więc nadal gdzie ja coś takiego napisałem co mi sugerujesz?
@niezdiagnozowany:

Więc nadal gdzie ja coś takiego napisałem co mi sugerujesz?


Już ci wskazałem wpis wyżej, teraz dodajesz rzeczy, których nie ma w tamtym wpisie.

No tak bo skoro prokurator wystąpi z aktem oskarżenia to sąd w osobie sędziego będzie mógł kogoś skazać lub nie w oparciu o wykładnię danego przepisu xD.


Winszuję, tak wygląda proces karny w dużej części świata. Co z tego?
@Goatlord:

Już ci wskazałem wpis wyżej, teraz dodajesz rzeczy, których nie ma w tamtym wpisie.


Napisałeś że ja rzekomo napisałem że coś sobie sędzia wybiera, co nie miało miejsca xDD.

Winszuję, tak wygląda proces karny w dużej części świata. Co z tego?


No to z tego że to sędzia wybiera wykładnię przepisu xD.
@niezdiagnozowany:

Napisałeś że ja rzekomo napisałem że coś sobie sędzia wybiera, co nie miało miejsca xDD.


Wkleiłem ci to 2 razy. Kodeks karny nie zawiera wykładni, tytuły rozdziałów pochodzą z niego i przestępstwa odnoszące się do nich.

No to z tego że to sędzia wybiera wykładnię przepisu xD.


Mhm... bo wykładni z lania matki na streamie mamy w polskim prawie 15? xD