Wpis z mikrobloga

Śmiesznie się czyta Was tutaj, że należy wszystkiego zakazać wszystko zamknąć, bo wam się influencerzy nie podobają. Mi też się nie podobają, ale nie podoba mi się coraz to większą dengrengolada państwa prawa w państwach zachodnich w tym w Polsce. Najpierw covidem zalatwiali przedsiębiorców, a teraz "rosyjskimi wpływami", każdego niewygodnego można tak uciszyć.

Owszem influ można krytykować, nawet trzeba, ale jakieś zakazywanie tego owego pod kolejnymi pretekstami (teraz zakaz patostrimow) prowadzi do jeszcze większego zaboru wolności przez państwo, które aktualnie chce podporządkować sobie przedsiębiorców i ograniczyć znacząco wolność w internecie.

Dziś przyjdą po influ, którego nie lubisz, a jutro po ciebie i nikt wtedy nie podniesie larum. #danielmagical

#famemma
  • 50
@niezdiagnozowany: Kretynami się od zawsze lepiej rządzi, a że społeczeństwo z roku na rok coraz bardziej zniewiesciale, zaślepione, ogłupione to daje soba manipulować. Przykład pandemii jest idealny. Wystarczy stworzyć "problem" odpowiednio nagłośnić, później bohatersko z tym walczyć, żeby na końcu wprowadzic ustawę czy możliwość działania przeciw by pętle na bezmozgsch coraz bardziej zaciskać. Smutne, że ludzie sobie dają wkręcić coraz więcej nie robiąc z tym nic, a ludzie świadomi tylko na
@niezdiagnozowany:

Owszem influ można krytykować, nawet trzeba, ale jakieś zakazywanie tego owego pod kolejnymi pretekstami (teraz zakaz patostrimow) prowadzi do jeszcze większego zaboru wolności przez państwo, które aktualnie chce podporządkować sobie przedsiębiorców i ograniczyć znacząco wolność w internecie.


Czytałeś chociaż czy jak baba w maglu, Bożenka mówię ci? No strasznie się na wolność zamachnęli chcąc ograniczyć przemoc fizyczną, psychiczną, seksualną lub znęcanie się nad zwięrzętami.

Jedynym problemem może być definicja tych
Pobierz Goatlord - @niezdiagnozowany: 
Owszem influ można krytykować, nawet trzeba, ale jakie...
źródło: 2023-05-30_12h44_33
@Goatlord:

Jedynym problemem może być definicja tych pojęć, ale liczę że Staśkoidy nigdy ich definiować nie będą.


To też dobre xD. Jedyny problem to definicja czynu, za który można pójść pierdziec w pasiak minimalnie na 6 miesięcy. No rzeczywiście, malutki jedyny problem.

Ty się chyba kolego nadajesz do pracy w ministerstwie sprawiedliwości w ZSRR xD.
@niezdiagnozowany:

to sie z nim zapoznaj XD.


Lex Kamerzysta i Nutella można by rzec.

To też dobre xD. Jedyny problem to definicja czynu, za który można pójść pierdziec w pasiak. No rzeczywiście, malutki jedyny problem.


Tylko zauważ misiu, że tam są konkretne widełki, których górna granica wynosi CONAJMNIEJ 5 lat. (paragraf 255, art 1, ustęp 1). Pod to będą podchodzić cięższe rzeczy niż np. mowa nienawiści, która ma do 2 lat.
@Goatlord:

Lex Kamerzysta i Nutella można by rzec.


Lex teatr, lex kino, lex sztuka, lex protesty dotyczące aborcji można by rzec.

Tylko zauważ misiu, że tam są konkretne widełki do lat 5. Mowa nienawiści ma do lat 2? Pod to będą podchodzić cięższe rzeczy niż np. mowa nienawiści, która ma do 2 lat. Poza tym to umożliwi pośrednio wpieprzanie zawiasów, więc to wcale nie wygląda źle.


Zauważ misiu, że minimalna kara
@Goatlord:

Lex teatr, lex kino, lex sztuka, lex protesty dotyczące aborcji można by rzec.


Tak, wiele słów, tak mało treści - mimowolny obrońco patolki. Podnosisz do absurdu, Schopenhauer i jego erystyka, to bardzo dobra książka, ale tu akurat chodzi o potrzebne społecznie prawo, a nie przekomarzania kolegów na Teamsach. Daniel Magical lub Kamerzysta czy dzieciaki bijące inne po szkole, a potem to wrzucające do sieci stały się problemem. Tak samo jak
@Goatlord:

Tak, wiele słów, tak mało treści - mimowolny obrońco patolki. Podnosisz do absurdu, Schopenhauer i jego erystyka, to bardzo dobra książka, ale tu akurat chodzi o potrzebne społecznie prawo, a nie przekomarzania kolegów na Teamsach. Daniel Magical lub Kamerzysta czy dzieciaki bijące inne po szkole, a potem to wrzucające do sieci stały się problemem. Tak samo jak ludzie szukający problemów na IRLach, nie wszyscy ale część. Np. Proboszcz czy Racica?
@niezdiagnozowany

Muszę zacząć od końca...

>Co za bzdury xDDDDD. W Polsce nie istnieje co do zasady wykładnia urzedowa prawa.


Po raz kolejny stosujesz erystykę Schopenhauer, nie dyskutujesz z tym do czego się odnoszę a twoim wyobrażeniem, o tym co napisałem. Napisałem, że istnieje instrukcja co do formy pisania prawa. To nie interpretacja wiersza, tylko dokument, instrukcja. To może brzmieć śmiesznie, ale instrukcja do instrukcji nie jest niczym dziwnym.

W tym wypadku, to
Pobierz Goatlord - @niezdiagnozowany

Muszę zacząć od końca...
>Co za bzdury xDDDDD. W Polsce...
źródło: 2023-05-30_13h56_10
@niezdiagnozowany:

Wystarczy podwyzszyc kare pozbawienia wolnosci dla nielegalnej aborcji, zainscenizować scene zabojstwa czy pobicia.


Sorry polazłem odgrzać tackę z żarciem i wróciłem myślą do tej myśli.

Po co opozycja miałaby emitować realistyczne aborcje jeśli jest proaborcyjna? Ci wariaci z drugiej strony, pokazują je właśnie po to aby zniechęcić do aborcji. Po co opozycja miałaby inscenizować sceny bicia siebie lub zabójstw i to transmitować? Przecież to też jest poważnie ścigane z urzedu,
@Goatlord:

Po raz kolejny stosujesz erystykę Schopenhauer, nie dyskutujesz z tym do czego się odnoszę a twoim wyobrażeniem, o tym co napisałem. Napisałem, że istnieje instrukcja co do formy pisania prawa.


a teraz spójrzmy co rzeczywiście napisałeś

Chłopie, ale to jest normalnie pisane. Jeśli weźmiesz sobie kodeks karny, to oprócz niego maz załącznik, bodajże 50-80 stron, gdzie masz wytłumaczone co oznacza każdego znaku interpunkcyjnego w formie zapisu.

Dotyczy wszystkich 3 punktów