Wpis z mikrobloga

Czemu tak jest, ze zamiast kraju ciągnącego do zachodniej Europy, wygodnego życia i większej wolności, Polska ma ciągotki do Pisu który oferuje zamordystyczne poglądy i dobicie gospodarki socjalem? Z 2 opcji: rozdawnictwo+lewactwo światopoglądowe oraz odpowiedzialna gospodarka+zamordyzm oni wybrali 2 najgorsze cechy i tak powstał kapitan PiS.

Jestem 26 letnim człowieczkiem, zapitalam uczciwie, płace kredyt na mieszkanie i mam dość tej niepewności. Co te niedorajdy życiowe zaraz wymyśla żebyśmy jeszcze bardziej odsunęli się od UE i godnego życia na rzecz białoruskich praktyk. Być może to będą ostatnie wolne wybory, biorąc pod uwagę zmianę w liczeniu głosów jak i ustawę lex Tusk.

Rozwala mnie ta bezsilność, chciałbym żyć w społeczeństwie gdzie nie ma tylu darmozjadow, gdzie ludzie rozumieją skąd się biorą pieniądze w budżecie państwa, jak działa redystrybucja pieniądza, gdzie nikt nikomu niczego nie zabrania o ile ktoś nie robi komuś innemu krzywdy.

Mimo, że mam tu całkiem ok pracę, prawie spłacone mieszkanie, rodzinę i chciałbym mieszkać w Polsce, coraz częściej mam przeczucie, iż niedługo trzeba będzie się stad ewakuować, strasznie niepewne czasy idą.

Wszyscy na marsz!

#marsz #zalesie #4czerwca #wybory #pis #bekazpisu #gownowpis
  • 43
@m76859: ostatnie wolne wybory były w 2015. Wybory prezydenckie były niekonstytucyjne, ale o tym mało kto już pamięta, bo wojna, covid, 800+, obajtek, kpo... Konstytuta prostytuta jak to mawiał pan z wąsem 100 lat temu. Polacy się nic nie zmienili. Od XVIw nad Wisłą stabilnie rządzą ciemniaki i pieniacze kupieni za ruble lub dolary. Naród niestety też ciemny jak tabaka w rogu. Fatalny system edukacji, kultura pańszczyźniana i popyt na skandale
Dodam jeszcze, że wybory niczego już nie zmienią. Pis je wygra tak czy tak. Ich sądy i urzędy. Nie łudźcie się. Nawet jak wszyscy zagłosujemy na opozycje to magicznie w ostatniej chwili dojdzie wynik z zapomnianego okręgu, który da im 0.5% przewagi. Brzmi znajomo? Moim drodzy ta władza za nic ma prawo, które zmienia wedle własnego uznania. Wy się oszukujecie że uznają wybory xD dobre sobie. Takie sprawy rozwiązuje się strajkiem. Pokojowym
Może by coś się zmieniło jakby zainterweniowało USA ale to właściwie oznacza dobrowolne zabory. Pan niby dobry, ale dalej pan.
@m76859: bo poza PiSem nikt nie ma programu wyborczego, program donka to
OJOJOJOJ PIS ZŁY OJOJOJ Z UNI NAS WYRZUCĄ OJOJOJ WOLNE SĄDY OJOJOJ DEMOKRACJA
kto na takie coś pójdzie?
Polska ma ciągotki do Pisu który oferuje zamordystyczne poglądy i dobicie gospodarki socjalem?


@m76859: Starzejący się elektorat, których najlepsze lata przypadły na schyłek PRLu tęskni za młodością.
Dlatego mimo że oni mają gdzie mieszkać, czym jeździć i co jeść, to właśnie ich kupuje się na pomysły typu "milion mieszkań", "500+" czy "polski samochód elektryczny".
Bo to za ich czasów Gierek dał im maluchy, wybudował bloki z wielkiej płyty, dał im pracę
@m76859: oczywiście jestem przeciwko działaniom PiSu, bo przez nich pogarsza się moja jakość życia, ale takich bezczelnych gówniarzy jak ty bym zsyłał do łagru jak leci
Czemu tak jest, ze zamiast kraju ciągnącego do zachodniej Europy, wygodnego życia i większej wolności, Polska ma ciągotki do Pisu który oferuje zamordystyczne poglądy i dobicie gospodarki socjalem?


@m76859:

Zyjesz w kraju wschodnim, ktory podobnie jak sąsiedzi przez kilka dekad byl pod butem komunistow i podobnie jak u sąsiadów wyksztalcil w tym czasie podobny poziom kultury i swiadomosci polityczno - ekonomicznej, czyli zasadniczo jej brak.

Stad masz tu -nascie milionow sierot
@m76859: Po pierwsze - to, że nie znasz ludzi z małych miasteczek, czy miast powiatowych i utożsamiasz podejście Polaka do kwestii światopoglądowych do tego jaki obraz ma przeciętny mieszkaniec miasta wojewódzkiego - to obłuda.
Po drugie - to, że pracujesz na siebie, rozumiesz generalnie mechanizmy jakimi rządzi się gospodarka budżetowa w skali kraju i zdajesz sobie sprawę w jaki sposób rozwijają się państwa na wzór zachodni - to znaczy jedynie, że
coraz częściej mam przeczucie, iż niedługo trzeba będzie się stad ewakuować, strasznie niepewne czasy idą.


@m76859: generalnie w Polsce jest lepiej niż się wielu wydaje. Socjal w Europie często większy, hiszpanie to lenie plus bezrobocie, Francja to mnóstwo złodzieji na ulicach i jedynie Niemcy i naburmuszeni Norwegowie mają istotnie lepiej, moze holandia. Ale to kwestia surowcowa i geopolityczna bardziej niż kulturowa i aktualna. Oczywiście mogłoby być duzo lepiej, ale wydaje sie
Polska ma ciągotki do Pisu który oferuje zamordystyczne poglądy


@m76859: bo u nas ciagle jest popularny model- mi się należy zamiast podejscia- pracuję żeby mi było lepiej. Jak popatrzysz na naszą historie to w zasadzie od zawsze jako naród mamy problem z rozwojem- my sami szukamy sobie afery w wyniku których zostajemy albo podbici albo nastepuja zabory. Niestety mamy mięszankę genów bardzo zbliżoną do Rosjan- zamiast pracować i sie rozwijać włacza
@m76859: niesety moim zdaniem wina leży w edukacji. W szkole masz historię którą zaczynasz w starożytności, a na czasy współczesne jakoś zawsze braknie czasu. Dzieciaki nie rozumeją jak polityka wpływa na ich codzinne życie.

Ja też jak byłam w liceum to myślałam, że polityka to temat dla starych dziadów, mnie nie dotyczy bo zanim będę na swojm to już bedzie przecież co innego.

Dzieciaki nie rozumieją, że to co się dzieje