Wpis z mikrobloga

Zamawianie na #allegro jest takie zabawne.
Kupujesz coś, produkt przychodzi uszkodzony i bez części.
Piszesz do sprzedawcy.
Brak odpowiedzi przez 6 dni.
No ok, no to nie polecam, 1 gwiazdka.
I SIĘ ZACZYNA
5 odpowiedzi o 4 w nocy z prośbami o usunięcie tego, bo mu rating zaniżam xD
4 razy dzwoni w ciągu dnia na telefon
pomiędzy telefonami po 3 sms

Wystawianie opinii tam to zawsze jest takie patologiczne?
Kapibararara - Zamawianie na #allegro jest takie zabawne. 
Kupujesz coś, produkt przy...

źródło: Screenshot_20230529_203940_Messages

Pobierz
  • 19
@Zarzutkkake: no ja szczerze w szoku jestem xD
Zamawiałam dla ojca, stwierdził, że #!$%@?ć i i tak będzie używać. Jedyne czego chciałam to dosłania mi brakującej części jednego krzesełka, bez której nie sa się z niego korzystać i każdy byłby zadowolony.
@SynMichaua: Słucham? A jakieś źródło? Bo obecnie wygląda to tak:
Art. 135. - [Ukrywanie towaru lub odmowa jego sprzedaży] - Kodeks wykroczeń.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2022.2151 t.j.Akt obowiązujący
Wersja od: 12 maja 2023 r. do: 21 czerwca 2023 r.
Art. 135. [Ukrywanie towaru lub odmowa jego sprzedaży]
Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej
@Horkheimer W kontekście bana na allegro trzeba mieć podobno dobre podstawy by się pod to nie łapało, z tego co kiedyś czytałem to głównie działanie na szkodę firmy, ale musi być to raczej dobrze udokumentowane, taka blokada za negatywa to łamanie prawa.

Chyba nawet allegro rekomenduje korzystanie z tego w ostateczności, osobiście spotkałem się z tym że takie bany dostawały osoby które notorycznie próbowały wyłudzać pieniądze próbując zwyczajnie oszukiwać czy to obsługę
@Kapibararara: Sam sobie w sumie to załatwiłeś. Chłop się nie odzywa - ok. Zakładasz dyskusje opisujesz problem i Allegro wzywa go do odpowiedzi w 24h inaczej wyłapie mikro bana na łeb. Tam się tłumaczycie gdzie leży problem i tyle. A po wszystkim i tak możesz wystawić negatywa, nie widzę problemu.
@Kapibararara: jak napisalem komentarz ze przedmiot przyszedl uszkodzony (karteczką z życzeniami była wymięta i naszyjnik był splątany) to oddali mi 100% pieniedzy za niego. Oczywiscie zmienilem komentarz ze sprzedawca super itp.
To zależy od sprzedawcy i idzie sie zawsze dogadać, dawno nie miałem takich asów jak ty xD
Kiedyś kupiłem odkurzacz za 69zł a sie okazało, że to tylko filtr do odkurzacza kominkowego


@Zarzutkkake: coś mi się nie chce wierzyć, że nie było nigdzie napisane, że to nie jest odkurzacz.