Wpis z mikrobloga

@haabero: akurat Pitbul serial kryminalny pokazuje samą patologię życia i to jednak bardziej lat 90tych niż tych pomillenijnych i mocno to wszystko kontrastuje. Raczej bym tego nie łączył z klimatem Warszawy i w ogóle klimatu tamtych czasów i życia ludzi sprzed ery internetu, bo jednak to był ten okres kiedy przez chwilę w Polsce trwał progres normalności gdzie przez chwilę skutecznie walczono z mafią i korupcją xD
Świetne jest to nawiązanie do rzeczywistych spraw kryminalnych z tamtych czasów - Blue Taxi, napad na bank przy Żelaznej czy Mutanci z Parolami i Magdalenką to tak super odegrane wątki. Aż chyba obejrzę sobie jeszcze raz wszystkie odcinki.


@MrSzakal: Tam było wiele spraw i osób ze świata realnego. W sumie cały serial kręcił się wokół realnych wątków i osób, lecz czasem anonimizowanych miksowaniem kilku osób w jedną typu postrzelenie narzeczonej miało
@Zarov:

Oglądałem przed maturą. nie lubię polskich produkcji ale to jest wyjątek. Prawdziwy.


Oplatek sniegu wychowany na Netflix, nie lubi polskich produkcji, ale Pitbull to PRAWDZIWY WYJATEK. Klasyka gatkunku, witamy edgelord'a.
@brednyk: bez przesady, to co wymieniłeś jest świetne, ale pitbull to jednak inny topic i klimat.
Ja się wychowywałem w mieście w którym działy się niektóre z wydarzeń i znałem osobiście niektóre postacie pojawiające się w serialu, także mnie nie przekonasz :)
@skud: nie no już po latach 90. Serial nierozerwalnie łączy się z Warszawą. Stadion XXlecia, stara Marszałkowska, stare tramwaje obklejone reklamami, pierwsze centra handlowe. Właśnie ten progres normalności ktory nam pozwoliił wejść do UE