Wpis z mikrobloga

Czy znajdzie się jeszcze samochód z automatyczną skrzynią biegów dla osoby niepełnosprawnej do 10 tysięcy?

Czytając różne fora można się natknąć na same gadki, że takie samochody to trupy i zaraz się wyda drugie tyle na naprawy.

Koniecznie automat, chcę pomóc pewnej osobie. Samochód byłby używany powiedzmy 2-3 razy w tygodniu max. po 20-25 km a w ciągu roku 2-3 razy w trasę 150 km w jedna stronę i ze dwa razy 350 km w jedna stronę. Auto nieduże.

Dziękuje za rady.

#samochody #samochod #motoryzacja #auto #auta #kupujeauto
  • 12
@Vavali: dać się da, tylko zawsze trzeba liczyć się z ryzykiem awarii.
Ja od 4 lata dobijam scenica 1 z automatem kupionego za 500€ i nic w nim nie robilemy.
Trzeba celować w jakieś małe auta z normalnym automatem
@Vavali: jak fizycznie jesteś inwalida że potrzebujesz przystosowanego samochodu z wózkiem to masz dofinansowanie na zakup takiego auta. Do kwoty 150K prfon daje 80%
@Vavali: za ta kasę jedyne co pozostaje to kupić w ciemno i liczyć, ze będzie dobrze. Naprawy automatu na ogół będą nieopłacalne , może jeszcze ma to jakiś sens jak ktoś wam po znajomości przełoży używkę w razie awarii.
O tym, ze taka skrzynia miała jako tako wymieniany olej/przeprowadzany serwis można zapomnieć. Ja sam bardzo chętnie jeździłbym tylko automatami ale realnie patrząc to bez własnego zaplecza do napraw/taniego majstra od przekładek
@Vavali: na pewno ci nie polecam e39 530d w automacie bo tam są kiepskie skrzynie GM. W benzynowych e39 masz 5HP19 jak niżej w B5FL.
w golfie 4 masz 2 rodzaje automatów - 4 biegowy stary i 5 biegowy nowy tiptronic
Odróżnić łatwo - przy 4 biegach masz tylko PRND432 bodajże, przy 5b tiptronic masz PRND+-432 i ta 5 biegowa skrzynia do najlepszych nie należy bo to Jatco JF506e, miałem i