Wpis z mikrobloga

W szkołach w Polsce ukraiński będzie nauczany jako język obcy

Jak podkreślił wiceprezydent Lublina, język ukraiński zostanie wprowadzony do szkół za zgodą rad rodziców. Wymagana będzie również decyzja Ministerstwa Edukacji. Aby język ukraiński funkcjonował w szkołach na takich samych warunkach jak niemiecki czy francuski, czyli zdawał egzaminy końcowe, potrzebny jest podstawowy program opracowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Dodał, że jeśli już teraz rozpoczniemy proces rozpatrywania tej sprawy, to możliwość nauczania języka ukraińskiego we wszystkich szkołach w Polsce pojawiłaby się w 2024 roku.

#ukraina #wojna #rosja #polska #szkola #edukacja
  • 49
warto się uczyć języka którym mówi dwa miliony osób w kraju. Zobacz - robienie biznesu jest z nimi utrudnione, a kto ma ułatwione? Ten kto mówi po ukraińsku. A kto z Polaków mówi? prawie nikt, bo nikt się nie uczy.


@Eustachy_goli_pachy: Przecież dogadasz się z nimi po polsku. Ukraiński w 70 procentach jest podobny do staropolskiego.

Будь ласка bud laska (bądź łaskaw) - proszę

Ten ukraiński w szkołach to przede wszystkim
Pobierz oydamoydam - >warto się uczyć języka którym mówi dwa miliony osób w kraju. Zobacz - r...
źródło: 43dbb5ab-bc0a-4a26-97ce-5a1a95b490f4
A na #!$%@? dzieciakom lekcja ukraińskiego?


@ProElo: a na #!$%@? polskim dzieciom nauka polskiego?

Ukraińskie dzieci mieszkające w Polsce też muszą się nauczyć ukraińskiej gramatyki, literatury itd.

Przecież jest masa dzieci ukraińskiego lub pół-ukraińskiego pochodzenia. Po co mają się uczyć jakiegos francuskiego czy niemieckiego?
A na #!$%@? dzieciakom lekcja ukraińskiego? lepiej zainwestować w dodatkowe zajęcia z języka Angielskiego (_ )


@ProElo: wiadomo XD Polak z mentalnością post-kolonialnego mieszkańca Afryki jak zawsze. Poza angielskim świata nie widać, mimo że narody, które np. mają swoją godność (Francja, Włochy) mają kompletnie wywalone na taką postawę. Polacy będą sami siebie poprawiać o gramatykę i akcent i szczuć na siebie nawzajem, żeby ładnie wypaść przed
@ananasowy Polaczki zawsze przesadzają z tą doskonała umiejętnością angielskiego. Jednak angielski się bardzo przydaje i umiejętność posługiwania się nim już daje ci pracę i możliwości. niby każdy mówi po angielsku, ale jak przyjdzie co do czego to jednak nie xd brak angielskiego zamyka ci wiele możliwości pracy, szczególnie zdalnej.