Wpis z mikrobloga

Cześć, mam problem. Rozbiłem auto o sarnę. Mam AC, wiec zgłosiłem szkodę do ubezpieczyciela, dziś przyjechał rzeczoznawca, który określił szkodę jako całkowitą i zaproponował 6 k odszkodowania. Do wymiany wizualnie na pewno maska, lampa, grill i zderzak.
Kwota odszkodowania wydaje mi się mała, skoro stwierdzona została szkoda całkowita, auto to Civic 8.
Co robić w takim przypadku?

#motoryzacja
#ubezpieczenia
#autocasco
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Grubazzzz: Wtedy odszkodowanie liczą tak że odejmują wartość wraka od wartości pojazdu przed kolizją i wypłacają różnicę. Dlatego często zawyżają koszt naprawy by przekroczył te 70%wartości bo w rezultacie wypłacają dużo mniej niż za naprawę.
  • Odpowiedz
@Grubazzzz: prosiłem o podanie co masz w umowie ubezpieczenia AC. Przyjęta wartość pojazdu, sposób likwidacji szkody, czy jest amortyzacja części, czy masz gwarantowaną sumę ubezpieczenia pojazdu (bo przyjmuje się, że wartość pojazdu maleje w trakcie trwania polisy)
  • Odpowiedz
  • 0
@toki_rodrigo poprosiłem o kosztorys naprawy na podstawie którego zadecydowali o szkodzie całkowitej, ale odmówili podania kosztorysu zaznaczając, że jeżeli nie zgodzę się na tą propozycję to sprawa trafi do opiekuna szkody. Czy to normalna praktyka, że odmawiają podania kosztorysu?
  • Odpowiedz