Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Siema, pisze w sprawie waszej opinii na temat wzięcia kredytu studenckiego
Z tego co widzę to warunki są w #!$%@? preferencyjne. Spłacasz niewiele więcej niż wziąłeś, jest nawet szansa na umorzenie dużej części, w dodatku zaczynasz spłacać 2lata po studiach i połowę miesięcznie tego co pobierałeś.
Moja sytuacja jest taka, że studiuje medycynę 3 rok (więc zostały mi 3 lata i tyle czasu potencjalnie bym brał ten kredyt), także nie będę miał problemu ze znalezieniem pracy po studiach, zresztą i tak zamierzam wyjechać za granicę.
Nie mam jakichś problemów finansowych, ale zastrzyk 1000zł co miesiąc na pewno byłby pomocny - mógłbym to wydać na rozwój, aparat na zęby, szkołę językową itp.
w dodatku w dobie tej inflacji, możliwe że urośnie ona o 50%(składana całościowo przez 3 lata) do końca moich studiów, a nie zapowiada się żeby glapa był skory do podnoszenia stóp. No w tej sytuacji to chyba tylko głupi by nie brał takiego kredytu, zwłaszcza że nie zamierzam go przeżreć, a raczej dobrze spożytkować na rzeczy, na które potem mogę nie mieć czasu. Co myślicie?
#kredyt #kredytstudencki #studia #pomoc #pytanie #inflacja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @the-dzbankers96:
Dobra, przekonaliście mnie żeby jednak złożyć wniosek o ten kredyt :D Hehe przypomnę, że z waszych podatków 250k idzie na moje studia (stacjonarne studia, państwowa uczelnia na uniwerku medycznym) - a po wszystkim wyjadę za granicę. Jedyne co mi ten kraj da to chociaż wykształcenie.

Naskoczyliście na mnie jakbym chciał coś ukraść, a w rzeczywistości przecież te pieniądze są normalnie do spłaty.

@mirko_anonim: Tak, kredyt studencki sie bardzo oplaca. Ba, jak bedziesz mial nadwyzki, to ja bym inwestowal w obligacje. NIe wiem jak u CIebie wyglada z oprocentowaniem, ale za moich czasow czesto to bylo 0%. :)