Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #prawo #kodeksdrogowy
Pytanko

14 maja uchwycono pojazd mojej żony gdy przejeżdżał na rondzie na czerwonym świetle.
Mandat 500 PLN + 15 punktów karnych... Z dwójką małych dzieci bez samochodu jak bez ręki więc wolelibyśmy tego uniknąć

Czy przy braku wskazania sprawcy zdarzenia zgodnie z drukiem OŚWIADCZENIE NR 3 (brak wskazania sprawcy) żona otrzyma 1 000 zł mandatu i brak punktów karnych?

Czy jednak na podstawie poniższego paragrafu mogą tą kwotę z 1 000 zł zwiększyć do 8000?
Oczywiście przy założeniu, że mandat przyjmuje i nie chce żadnych postępowań

Art. 96 § 1d. Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia
W postępowaniu mandatowym, w sprawach, o których mowa w art. 96 § 3 Kodeksu wykroczeń, można nałożyć grzywnę w wysokości do 8000 zł.
samrtv - #motoryzacja #prawo #kodeksdrogowy 
Pytanko

14 maja uchwycono pojazd mojej ...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Shellthorn: Nie, ale kolejne 9 punktów i zabranie prawka. Rondo było puste, trochę się zagapiłem i akurat na tym odcinku ronda było czerwone światło (na samo rondo wjazd był na zielonym).
Zmęczenie + pośpiech swoje zrobił.
Ale taka sytuacja, może niekoniecznie z czerwonym światłem może się powtórzyć
  • Odpowiedz
@samrtv: prowadź postępowanie w sprawie ustalenia kto prowadził, ty chcesz im powiedzieć kto ale jeszcze nie wiesz. Szukasz wszędzie, odtwarzasz fakty z przeszłości. Nie pisz nigdy że nie chcesz podać danych. Skreśl te ich pisma i napisz, że na chwilę obecną nie wiesz kto jechał ale próbujesz się dowiedzieć. Twarzy oczywiście nie poznajesz.
  • Odpowiedz