Wpis z mikrobloga

Jest tu mirek co bawił się w przerabianie lamp halogenowych na soczewkowe? Mam BMW E46 z lampami halogenowymi bez soczewek, a chciałbym je mieć (soczewki z żarówkami halogenowymi). Rozważałem trzy opcje:

1) Dokładka lamp xenonowych, zgodnie ze sztuką czyli spryski, autopoziomowanie, kodowanie, wiązka do czujników - odpadła, za duże koszta plus nie mam kanału/podnośnika by się bawić z wiązka i czujnikami poziomu

2) Lampy „DEPO” soczewkowe na H7 - odpadają, mam takie w A3, w ciul parują i nic nie widać w nocy.

3) Dołożenie soczewki samemu i zrobienie tego lepiej niż chińskie DEPO itp.

Problem w tym, że wszelkie przeróbki soczewek i instrukcje z nimi związane przewidują aplikacje żarników ksenonowych H1, a chciałbym zrobić to po ludzku by nie oślepiać innych ksenonami i zastosować zwykła żarówkę halogenowa H7 w soczewce. Robił ktoś coś takiego? DEPO ma normalnie homologację i jest na H7 znaczy że da się coś takiego zrobić.

Za komentarze, że to nielegalne dziękuje - zdaje sobie z tego sprawę.

#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa #mechanika #bmw #e46
  • 10
DEPO ma normalnie homologację i jest na H7 znaczy że da się coś takiego zrobić.


@gandalf_rzulty: da się - jak homologujesz tą swoją przeróbkę ʕʔ

Generalnie jak będziesz mieć trochę pecha, to za takie drutowanie możesz pójść z torbami.
Generalnie jak będziesz mieć trochę pecha, to za takie drutowanie możesz pójść z torbami.


@bidzej: Generalnie jak będę miał pecha to poślizgnę się na skórce od banana i zabiję o kant szafki xd. Jakby policja chciała się z tym ganiać to by brakło cel w więzieniach, bo co drugie E46 jeździ na dokładanych ringach, które są wszystkie nielegalne. Mało tego, seryjnie montowane ringi w BMW E90 czy innych też są nielegalne,
@gandalf_rzulty: spowodowałem kiedyś stłuczkę corsą B, na miejscu policja pierwsze co patrzyła to na to co zostało z lamp i legalizacje butli LPG, na pozycyjnych z przodu miałem wsadzone ciepłe LEDy, które dostałem w gratisie do jakichś H7 xenon look, resztę historii możesz sobie dopowiedzieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@gandalf_rzulty: skoro i tak robisz nielegalna rzeźbę, to chociaż z sensem.

Soczewki do halogenów są bez sensu, dlatego że żarówka jest gorąca, odbłyśnik jest blisko i bardzo szybko się niszczy.
Oryginalne, fabryczne lampy w samochodach w których to było rozwiązanie seryjne były zrobione w miarę spoko i parę lat dawały radę, ale aftermarket czy regeneracja odbłyśników to już tragedia i po dwóch latach lampa nie świeci.
Jak idziesz w soczewki, to
@gandalf_rzulty: Pomysł z depo odrzucam jako pierwszy bo depo to największe gówno.
Dokładanie xenonu zgodnie ze sztuka jest bezsensownym wysiłkiem, niewartym niewiele lepszego światła.

Ja bym kupił używane lampy z soczewką, kupił od chińczyka soczewki bi-ledowe, a jak już mają być nielegalne to jeszcze bym ringi dołożył. Jak będziesz chciał tak zrobić to zostaw sobie stare lampy jak przeglądu nie przejdziesz to sobie szybko podmienisz na stare a po przeglądzie założysz
Jak idziesz w soczewki, to wstaw tam ksenony, a najlepiej LED - bo to się nie grzeje i odbłyśnik ma znacznie dłuższe życie. Jak zrobisz to porządnie to będziesz miał porządnie :)


@hellfirehe: Rozważam właśnie opcję soczewki na żarnik H1 LED. Chcę zrobić porządnie i przede wszystkim, żeby nie oślepiać innych użytkowników drogi. Producenci tych soczewek zapewniają, że jest to modyfikacja odwracalna, więc jak będzie lipa to zdemontuję.

Natomiast najlepiej (i