Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu psychiatra zdiagnozował mi ADHD. Sam proces diagnozy był raczej krótki i pobieżny. Przepisano mi medikinet i "zobaczymy jak to będzie".
Poza tym że ten lek lekko mnie pobudza, to nie czuje żadnej różnicy po nim, dlatego chciałbym uzyskać drugą opinię.
Jak to jest z tymi poradniami co kasują po 1000 zł? Robią jakieś dokładniejsze badania, czy to po prostu naciąganie na kasę?
Myślałem znaleźć jakiegoś innego psychiatrę, który w adhd się specjalizuje.

#adhd #psychiatria #psychologia
  • 14
  • Odpowiedz
@chiltepin: Ty tak do losowego psychiatry poszedłeś z problemem ADHD ? I przypisał ci leki? Ładnego farta miałeś, większość ma jakieś mega opory + gadanie typu skoro za dzieciaka nie miał pan diagnozy i radzi pan sobie w dorosłym życiu to nie możliwe że pan ma ADHD i żadnej diagnozy nic.
  • Odpowiedz
@chiltepin: do diagnozy ADHD wszyscy lekarze uzywają DIVA-5, formularz taki, u mnie test ok 1.5h kosztował 250 ziko. W razie czego DIVA jest dostepna w internecie, mozna sobie to przejrzeć i porównać objawy przed testem
  • Odpowiedz
Jak to jest z tymi poradniami co kasują po 1000 zł? Robią jakieś dokładniejsze badania, czy to po prostu naciąganie na kasę?


Poradnie kasują miliard złociszy, bo wiedzą że większość konowałów boi się jak ognia recept Rpw i chce mieć na wszystko 2137 podkładek, więc pacjenci są zdesperowani. W samym ChPL Medikinetu masz napisane, że "nie ma też pojedynczego testu diagnostycznego, który pozwalałby na postawienie rozpoznania ADHD".

większość ma jakieś mega opory
  • Odpowiedz
  • 0
@siekiera_
Miałem zrobiony test DIVA, ale mój psychiatra podesłał mi go abym sobie zrobił go sam / z rodzicami. Nie wiem czy to odpowiedni sposób.
Zacząłem czytać o tym jak wyglądała diagnoza innych tj. kilka sesji i pod nadzorem kilku specjalistów, więc zaczalem się trochę nad tym zastanawiać.

@callver34
Możesz mi podpowiedzieć gdzie takich specjalistów szukać? Bądź podrzucić jakieś nazwiska?
  • Odpowiedz
@chiltepin: Psychiatra Ci nie zdiagnozuje adhd legitnie z divy, większość objawów i tak jest bardzo nieswoista. Psycholodzy mają jakieś bardziej zaawansowane testy, ale przeważnie zrobienie ich prywatnie jest dość drogie.
  • Odpowiedz
@chiltepin: Spróbuj zacząć coś robić, usiąść do pracy i weź wtedy tabsa, ew. przed pracą i zacznij to robić i porób z 30 min przynajmniej.
Powinno trochę pomóć, aby się nie rozpraszać i wciągnąć się łatwiej w pracę, do tego trochę pobudza, bo to stymulant, szczególnie jak weźmiesz wyższą dawkę, to normalne.
Ale poza tym to nie wiem czy jest jakaś specjalna różnica w tym jak się po nim czuję, medikinet
  • Odpowiedz
  • 0
@FreakingAwesome
20-30mg na dzień. Rano zarzucam 20 i zabieram się do pracy. Jak pracuję dłużej to wezmę jeszcze 10 po jakimś czasie. Dawki sobie zwiększałem (konsultowane z psychiatra), i te 30 to tak że czuję się pobudzony, ale nie że mną telepie. Raz 40 wziąłem i jednak to nie to :/

@NKPL no może faktycznie to kwestia podejścia. Wiesz, ja naczytałem się jak to medikinet/Ritalin jest life changer, kiedy mnie tylko utrzymuje
  • Odpowiedz
@chiltepin: mi po 20mg jest zawsze źle (jestem rozdrażniona/pobudzona i serce mi mocno bije), nie próbowałam zwiększać, bo by mi oczy na wierzch wyszły xD ale 10mg naprawdę daje efekt uspokojenia, spróbuj (otwórz kapsułkę i wysyp połowę)
  • Odpowiedz
@chiltepin: Naciąganie na kasę. Też mi jakiś terapeuta wymyślił, żebym w jego ośrodku zrobił test na autyzm za 1000zł. Najlepsze, że mówiłem nawet tej idiotce, że moje problemy pojawił się potem w życiu z powodu pewnych sytuacji, a nie dlatego, że zawsze od urodzenia taki byłem. A właśnie autyzm jest wrodzony. Czytałem też o tym autyzmie, robiłem testy online i w 90% objawy i cechy charakterystyczne autystów zupełnie do mnie nie
  • Odpowiedz
@chiltepin: z tego co wiem z dobrym lekarzem można jeszcze próbować amfetaminy z importu docelowego, na niektórych ludzi działa podobno lepiej niż MPH, ale to więcej papierologi i pewnie drogo, pewnie taniej i prościej byłoby kupić amfetaminę po prostu xD
idk, dla mnie mph to nie jest jakiś gamechanger, ale trochę mnie uspokaja i jak już się w coś wciągnę to jest okej, np. programowanie jest spoko, inaczej często skacze po
  • Odpowiedz
@NKPL: ja się jeszcze spotkałam z atomoksetyną na ADHD, ale to trochę inny lek (chyba nie działa na wychwyt dopaminy)

ah, zapomnialam dodać i OP w sumie też, ja mówię o 10 mg medi CR ;) to raczej ważne, bo one inaczej działają

@chiltepin
  • Odpowiedz
  • 1
@FreakingAwesome
Tak tak chodzi o CR :P
Zacząłem od 10 mg dziennie, bo tak mi lekarz zalecił. Potem stopniowo zwiększałem i właśnie na tych 30 czuję te lekkie podbudzenie.
W zeszłym tygodniu chciałem sprawdzić jak działa wyższa dawkat, i wziąłem 40mg na strzał. Czułem się jak ty opisałaś @NKPL
  • Odpowiedz