Wpis z mikrobloga

Podłączam się do pytania, również rozważam zakup, ale niepokój budzi trochę niska rozdzielczość 150dpi jeśli planuje się czytać pdf. Zastanawiam się czy mniejszy ekran np. 7,8" z rozdzielczością 300dpi nie będzie lepszym wyborem do pdf.
  • Odpowiedz
  • 0
@mrbean0001 wydaje mi się, ze do PDF chyba nie ma co schodzić niżej. Ale kup, i daj znać ;) a tak serio, to podobno nie ma specjalnej różnicy w rozdzielczości. Po prostu czcionka jest bardziej wyblakła. Zobacz opinie na Amazon
  • Odpowiedz
  • 0
@Cyfranek czytałem Pana recenzje :) mnie interesuje szczególnie kwestia dwóch kolumn, ponieważ z założenia miałby on mi służyć do czytania publikacji naukowych i oznaczania co ważniejszych elementów. Widzę, ze poza tym ma pare fajnych funkcji: notatki i RSS, wiec mógłbym na bieżąco śledzić czasopisma. Chyba, ze jesteś w stanie polecić coś innego - tylko na cito, bo chciałbym kupić przed wyjazdem od 1 czerwca :D cel jest, aby wydać jak najmniej, a
  • Odpowiedz
@farmaceut: Moim zdaniem lepszy InkPad X, bo i "nietłukący" i większy ekran. Nawet EPUB-y na nim dwukolumnowo czytałem. Czytnik RSS akurat słabiutki w PocketBookach, ja jakoś nie znalazłem z nim wspólnego języka. Ale to PDF-ów spoko, sporo ustawień i funkcji.
  • Odpowiedz