Wpis z mikrobloga

#holandia #emigracja
Dostałem od e&a taką ofertę: https://eena.pl/0,30140,oferta-pracy-pakowanie-markowej-odziezy.html
do tego 105 euro za mieszkanie i 35 ubezpieczenie, Pani mi powiedziała że do ręki wezmę jakieś 270-290 euro na tydzień... Nie czaję tego, kolega siedzi w holandii i przy stawce też około 12 euro brutto na godzinę, za tydzień ma z 600 euro do łapy - nawet przed chwilą mi wysłał odcinek z wypłaty. Więc jak to jest? Czy w agencji sami nie wiedza co oferują i jak to wygląda i też mi wyjdzie więcej? Czy takie są realia i nie ma co liczyć na te 400-450 do ręki na tydzień? Ja już zgłupiałem i nie wiem czy ryzykować i jechać czy olać taki wyjazd. Tym bardziej że chcą od razu umowę na 6 miesięcy podpisywać.
  • 20
@Last_Scyther: Średnia w Niderlandach to jakieś 40k rocznie, jak to ze średnim jest to wiadomo, realnie większośc xzarabia mniej. Liczmy 30k to wychodzi 2500 na msc licząc brutto, na rękę wyjdzie z 2150 euro.
Miesiąc ma z 4,5 tygodnia czyli 477 euro na tydzień, tak pi razy oko, więc juz widać że o 600 do łapy to można pomarzyć.

Pakowanie to raczej robota za minimalną, a ta wynosi 11,50 na godzinę,
@TeofiI: Nie, właśnie nie przekracza 40h. Jak chcesz mogę Ci na pw dać odcinek z wypłaty z zamazanymi danymi. Nie mam tutaj zamiaru ściemniać czy się bulwersować, po prostu chciałbym zrozumieć ten system z tymi dodatkami odliczeniami potrąceniami i innymi pierdołami... Czy po samej stawce brutto za godzinę da się realnie policzyć zarobki czy to się okazuje już na miejscu.
Nie czaję tego, kolega siedzi w holandii i przy stawce też około 12 euro brutto na godzinę, za tydzień ma z 600 euro do łapy


@Last_Scyther:

właśnie nie przekracza 40h. Jak chcesz mogę Ci na pw dać odcinek z wypłaty z zamazanymi danymi.


@Last_Scyther: W tygodniu pracuje sie 40h. Jego stawka to 12 euro brutto, czyli zarabia 480 brutto euro na tydzien. Odejmij podatek wyjdzie ci jakas kwota netto.

Generalnie
@Last_Scyther: 270-290 to są właśnie takie najczęstsze stawki tam, byłem widziałem, pamiętaj jeszcze o dzieleniu z innym typem ( ͡° ʖ̯ ͡°), moim zdaniem nie warto za mniej niż 400e tygodniowo
Kolega pewnie podaje Ci brutto albo coś bo żeby brać 600e do łapy to ponad 15e trzeba mieć na rękę
Znasz angielski? Prawko masz?
@Last_Scyther 270-290euro to trochę mało chyba, jak w Polsce teraz zarabia się 800-1000+ w budownictwie jako pomocnik, operatorzy. A jak się pomyśli, to można mieć mieszkanie tanie, 10k wydane na remont i mam 4zl m2 xd mieszkanie z miasta do "remontu"
@Dentka7: to chłopie ty nie wiesz jak biura potrafią czarować i z 12 brutto/h zrobić kwotę 600 netto tygodniówki, dodają ulgi za lewe zjazdy do Polski i inne tym podobne i wychodzi się do ręki więcej. Sam mam podwyżki gdzie kwota brutto się nie zmienia a dostaje więcej do ręki, chyba że CAO mówi żeby zwiększyć stawkę wszystkim to wtedy też dźwigają brutto
@karol-blabert: Tak samo myślę jak Ty że za mniej niż 400 to ja nigdzie się nie wybieram bo jak inni pisali w sumie to samo na miejscu zarobię a chociaz nie żyję na wygnaniu z nie wiadomo kim. Te 600 euro to razem ze wszystkimi dodatkami, kosztami eksterytorialnymi, jakieś nieregularne godziny i inne dziwne rzeczy dla mnie, plus jedna niedziela więc chyba płatna 100%. Angielski coś się tam dogadam chociaż na
o chłopie ty nie wiesz jak biura potrafią czarować i z 12 brutto/h zrobić kwotę 600 netto tygodniówki, dodają ulgi za lewe zjazdy do Polski i inne tym podobne i wychodzi się do ręki więcej.


@panbocian: chyba nie wiesz kolego czym jest brutto. Przy 40h i 12 brutto za h, nigdy nie wyjdzie 600 netto, chocbys odliczyl 100% podatku. Wtedy wyjdzie dokladnie 480.
ale on mówi że tam jest dużo dodatków za nieregularne godziny, różne zmiany itd. plus koszty eksterytorialne i że z tym wszystkim właśnie gdzieś tyle wychodzi.


@Last_Scyther: No tylko, ze jesli ma dodatki to juz nie ma 12 za h tylko wiecej.
@Dentka7: Tak dodatki ma, właśnie o to chodzi w moim wpisie bo próbuję zrozumieć jak te dodatki funkcjonują, Tutaj w mojej ofercie też niby jakieś dodatki są ale ciężko mi to jakoś wszystko wyliczyć.
@Last_Scyther: Ja w tej agencji przy stawce 12,55/h brutto wyciągalem tygodniówki 300-450euro po opłaceniu wszystkiego. Plus taki w tej agencji że jak widzisz że masz za mało godzin zrobionych w tygodniu to możesz sobie zawsze dobić z urlopowych, ale brak zwrotu ET.

Edit: Tyle wyciągałem bo zrezygnowałem z wakacyjnego, pamiętam że z wakacyjnym dostawali mniej ode mnie 270-300 euro
@Byku555: Właśnie próbuje coś takiego znaleźć jak mówisz ale agencje tak w #!$%@? lecą że to mała bania. Do póki nie zacząłem szukać i myśleć nad wyjazdem myślałem że to 3 dni i już bez problemu można znaleźć coś konkretnego i godnego ale wychodzi jednak że to właśnie nie takie proste.