Wpis z mikrobloga

@wpiot: @alonsoxx @M4rcinS
Obowiązuje ci wyposażenie kraju rejestracji samochodu.Konwencja genewska o tym mówi. Ostatnio byłem w Polsce. Auto mam zarejestrowne w Norwegii. Norwegia wymaga na wyposażeniu tylko trójkąta. Podczas kontroli drogowej polska policja chciała mi wypisać 100 zł mandatu za brak gaśnicy. Odmówiłem mandatu i sprawa poszła do sądu. Sąd uniewinnił.
@wpiot: tak jak wyżej, choć w praktyce to może właśnie wyglądać podobnie jak u @MarX7 czyli niedouczony policjant będzie chciał dowlec mandat, co może być z lekka stresujące w nocy gdzieś tam w Austrii,
tak czy siak dobrze mieć kamizeli odblaskowe dla każdego z pasażerów, nie po to aby nie dostać mandatu ale dla własnego bezpieczeństwa gdyby musieć wysiadać z auta na autostradzie
@wpiot: Przedmówcy napisali o tym, że obowiązują przepisy w kraju zarejestrowania ale dla świętego spokoju a także swojego bezpieczeństwa w Czechach i Austrii warto mieć po kamizelce na każde zarejestrowane miejsce w aucie, ważną apteczke i trójkąt.
@wpiot: Pamiętaj że w poyebowie zwanym Austrią winiety kupowane przez internet zyskują ważność dopiero po 2 tygodniach. Ulomy wymyalily że do winiet zastosują prawo zwrotu konsumenckiego xD

Ogolnie to polecam jazda przez Niemcy. Niby 100km dłużej ale oszczędzasz na winiecie w Czechach i mozesz zdecydowanie szybciej jechac
Temat winiet ogarnę online.


@wpiot: winietę na Austrię trzeba zakupić 18 dni przed planowanym dniem skorzystania z niej.

Konwencje konwencjami, ale jak nie specjalnie przepadasz za głupimi dyskusjami z głupimi ludźmi to do podstawowego wyposażenia którego używasz w PL dokup sobie apteczkę i kamizelkę.