Wpis z mikrobloga

158 337,72 - 8,19 = 158 329,53

Przyjaciele, pozwólcie że wylistuję trzy zasady odnośnie tego jak NIE ROBIĆ treningów interwałowych.

1. Nie rób treningu interwałowego dzień po przebiegnięciu dystansu półmaratonu.
2. Nie wybieraj się na trening interwałowy w najgorszy upał w ciągu dnia.
3. Nie biegnij powtórzenia w tempie docelowym szybszym aniżeli twoje obecne tempo powtórzeń, bazowane na fitnessie.

Do dzisiejszych interwałów podkusiła mnie chęć wypróbowania pasa, niestety trening nie wyszedł bo powtórzenia to takie z dupy trochę: 1 km – 3:22, 2 km – 3:25, 3 km – 3:35, gdzie w założeniach miało być pięć powtórzeń w tempie 3:25 xd. Kij mi w oko. Co mnie zmartwiło trochę bardziej to fakt, że najwyraźniej nie biegam symetrycznie – lewa noga ma znacząco krótszy kontakt z podłożem. Od jakiegoś czasu miałem wrażenie, że nie biegam symetrycznie – teraz pas to potwierdził. Jest nad czym pracować.

#sztafeta #bieganie #biegajzwykopem

Skrypt | Statystyki
scorp02 - 158 337,72 - 8,19 = 158 329,53

Przyjaciele, pozwólcie że wylistuję trzy za...

źródło: Screenshot_20230524_193649_Connect

Pobierz
  • 9
@blazko: Szczerze powiedziawszy to jeszcze nie mam pojęcia jak się do tego najlepiej zabrać, ale na pewno zacznę od wzmocnienia mięśni lewej nogi bo zdecydowanie mam słabsze niż u prawej. Poza tym może bieganie z metronomem coś by dało? Taka luźna myśl
@scorp02 w tym roku dwa razy trening mi nie wyszedł do tego stopnia że raz skończyłem go na rozgrzewce, a druga raz w połowie zrezygnowany i półżywy bo diabeł mnie podkusil żeby biegać o 12 i 15 w pełnym słońcu xd
@scorp02: temperaturka mnie tez ostatnio dojechala, odczulem to po tempie i HR troche skoczyl.
U siebie tez czuje troche ze prawa noga jest silniejsza i lewa probuje jakby nadrabiac tempo podczas szybszego biegu, ale nie mam pasa zeby sprawdzic jak duza jest roznica.
Tutaj jest pare cwiczen ktore mozna przetestowac zeby wzmonic slabsza noge.
@noe44: Nieee, nic z tych rzeczy. Stawiałbym na jakąś pozostałość po kontuzji lewej nogi. Trochę biegałem z kontuzją zanim odpuściłem i odpoczywałem i możliwe że weszła jakaś "kompensacja" w ruchach, która mi została do teraz.

@Soothsayer nooo ja z pokorą teraz będę podchodził do treningów xd zawsze biegałem od razu po pracy około 16.30 ale chyba czas sie przestawić na wieczorne dreptanie

@firemann dziękówa za linka, zapoznam się!