Wpis z mikrobloga

@Niski_Manlet: wiele wyjątków to jest jakaś słowna aberracja.


@antoni_novak: zauważ, że wyjątek może istnieć wyłącznie wtedy, gdy istnieje reguła - i jest to jedyny warunek.

Z ciekawostek dotyczących wyjątków od reguł, możesz zobaczyć to: https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_Simpsona
W skrócie, paradoks Simpsona polega na odwróceniu trendu lub relacji między zmiennymi, gdy analizowane są grupy podzielone na podgrupy. Oznacza to, że ogólny wynik lub związek między dwoma zmiennymi może być przeciwny w porównaniu
  • Odpowiedz
@Pozytywny_gosc: stary ale podobno są operacje wzrostu w chinach. wydłużają piszczele. rok trwa rekonwalescencja.
a nie myślałeś poszukać sobie karlicy? dla niej był byś wysoki tak jak ci się marzy.
  • Odpowiedz
@abc-def: Ta takie co lubią niskich hahahahahahahahahahahaha mogą co najwyżej przymknąć oko na wzrost myśląc ze zawsze mogłam trafić na takiego na wózku nigdy nie spojrzy na niski wzrost jako pozytywna cecha i nigdy niscy mężczyzni nie byli porządani chyba że w grupie homo
  • Odpowiedz
@forty4me: no dokładnie. W praktyce niektóre takie przymykają oko na wzrost, możesz czymś "nadrobić" (sic!), ale niski sam w sobie nikt lubiany nie będzie.
@Pozytywny_gosc:
W Turcji ten koszt wynosi 50k dolców około za 13cm , ale i tak jest to w #!$%@? dużo. Imagine #!$%@? się kredytem na połowę życia tylko po to aby dostać coś co inni mieli na start, a do tego tutaj i tak kręgosłup jest
  • Odpowiedz
@Niski_Manlet: tak tylko Ona tutaj mówi o tym, że statystycznie ludzie dobierają się najczęściej niższa kobieta - wyższy facet. Jeżeli kobieta ma 165 to znajduje sobie chłopaka 170 i już ten warunek jest spełniony.
Myśle, że pomimo tego, że wiele kobiet szuka sobie wysokich facetów (co akurat jest mega głupie, bo jakby ten wzrost miał być jakimś predyktorem sensowności partnera XD)
to jest tak samo po drugiej stronie, większość mężczyzn szuka
  • Odpowiedz
  • 5
tak tylko Ona tutaj mówi o tym, że statystycznie ludzie dobierają się najczęściej niższa kobieta - wyższy facet. Jeżeli kobieta ma 165 to znajduje sobie chłopaka 170 i już ten warunek jest spełniony.


@psychologwsieci: Tylko badania pokazują że większość kobiet chce znacznie wyższego partnera, są najbardziej zadowolone kiedy partner jest od nich około 20cm wyższy a nie jakieś 5cm. Kobiety preferują średnio większą różnicę wzrostu między sobą a partnerem (tj. kiedy
  • Odpowiedz
@Niski_Manlet: @psychologwsieci: Zawsze bawią mnie ludzie którzy zaprzeczają badaniom i twierdzą że nasze doświadczenia są anegdotyczne, jednocześnie powołując się na "wyjątki". Z kolei ludzie "body positive" twierdzą że możemy nadrabiać charyzmą... Chyba nigdy nie widziałem takiego stwierdzenia skierowanego do kobiet plus size.
  • Odpowiedz
@Niski_Manlet: @haosik nie neguje waszego doświadczenia ani badań. Preferencje są naturalne, jest też efekt halo i niestety tak to działa. Ale to, że kobieta preferuje mężczyznę wyższego, a mężczyzna kobietę niższą, to nie znaczy, że nie zachodzi milion innych czynników które mają znaczenie w tym czy mężczyźnie i kobiecie uda się stworzyć związek. Oczywiście to ma znaczenie przy pierwszym wrażeniu, ale potem wchodzą inne rzeczy - dużo istotniejsze.
Na pewno takie
  • Odpowiedz
@psychologwsieci: Ja spotkałem się z odrzuceniem wiele razy po przejściu przez fazę "pomimo wzrostu". Nikt nie chce być wytykany palcami, że ma niższego faceta od siebie... Jeszcze do tego wyglądającego jak dziecko. Nawet jeżeli masz dobry charakter jako niski facet to możesz się odbić od sytuacji, że społeczeństwo będzie wytykać taką parę palcem jakby to było jakieś zoo.
  • Odpowiedz