Wpis z mikrobloga

@haosik: No właśnie, to co piszesz potwierdza, że pomimo wzrostu gdzieś dalej coś było nie tak?
Mówisz, że dziewczynom potem przeszkadzało wytykania? Tak, niestety często tak to wygląda. Dziewczyna jak i chłopak, muszą mieć duże poczucie własnej wartości i nie przejmować się presją społeczną, żeby to udźwignąć, ale nie jest to niemożliwe. W Polsce akurat wszystko jest wytykane palcami, więc właściwie można z domu nie wychodzić. #!$%@? na to!! Pracuj nad
@haosik ale samoocenę buduj dla siebie, żeby dobrze się czuć ze sobą każdego dnia, a nie dla innych czy kobiet. Budowanie samooceny i siebie dla związku jest bardzo niebezpieczne bo nawet jak się kogoś znajdzie, zawsze ta osoba może odejść, zdradzić, albo co jeszcze gorsze, Ty nie będziesz mógł odejść pomimo np. toksyczności drugiej osoby. Statystyki rozwodów są zatrważające i naprawdę zbytnie rozmantyzowanie związków, małżeństw itd jest krzywdzące dla calego społeczeństwa. Lepiej
@psychologwsieci: faceci w zwiazku ktorzy są niżsi od swoich dziewczyn lub równi są narażeni na ostracyzm społeczny, co z tym zrobić? Myślę ze mało która dziewczyna oprze sie wpływom rodziców którzy mówią, aby ta zostawiła karła dla kogoś wyższego. W skrajnych przypadkach kosztem związku z niższym chłopakiem dziewczyna musiałaby zakonczyć relację ze swoimi rodzicami, ktorzy nie akceptują jej wyboru.
@abc-def: No nic z tym nie możemy zrobić, jedyną opcja jest uniezależnienie się od opinii rodziców i to akurat tyczy się każdego aspektu życia. Jeżeli rodzic nie jest w stanie zaakceptować i uszanować wyborów dorosłego dziecka, to jest to toksyczne i wymaga nauczenia się stawiania granic przez to dziecko. Jak się ma 15-19 lat może jest to trudne, ale dorosła osoba 23-30 lat nie powinna już mieć poczucia, że jej wybór
@psychologwsieci: Dlatego sam twierdze, że sam problem jest głównie po stronie społeczeństwa i my nic nie możemy zrobić by to zmienić... Musimy szukać "wyjątków". Generalnie według mnie ruch "body positive" powinien zwrócić mocniej na to uwage, bo jedyne co widzę z ich strony do niskich facetów to victim blaming.
@abc-def: jak uważam że kobiety praktykują #!$%@?ą eugenikę jeśli chodzi o wzrost, tak gdy już niski facet zwiąrze się z wyższą babą największy ból dupy mają inne chłopy, i to chłopy najbardziej ostracyzują. w mojej pierwszej "pracy" była taka sytuacja że facet ciut niższy ode mnie (czyli pewnie 170 cm albo i mniej) związał się z laską wyższą o głowę, i tylko od facetów słyszałem że typ to karzeł, krasnal, że
adczenia ani badań. Preferencje są naturalne, jest też efekt halo i niestety tak to działa. Ale to, że kobieta preferuje mężczyznę wyższego, a mężczyzna kobietę niższą, to nie znaczy, że nie zachodzi milion innych czynników które mają znaczenie w tym czy mężczyźnie i kobiecie uda się stworzyć związek. Oczywiście to ma znaczenie przy pierwszym wrażeniu, ale potem wchodzą inne


@psychologwsieci:
Twierdze ,że nie masz niskiego wzrostu i nie rozumiesz tego problemu
@psychologwsieci: zauważ ,ze wiekszość dziewczyn które zdradzają mają mało atrakcyjnego mężczyzne , a zaś jeśli mężczyzna zdradza to przeważnie jest w kanonie piękna czyli 180 + cm żadna by się nie puściła z żonatym kurduplem chyba ,że obraca milionami.
@Pozytywny_gosc
Po pierwsze to w tym cytacie jest tylko napisane ze liczy się wzrost ale nie napisanie konkretnie jaki. Druga sprawa jest taka że jest tam napisane ze jest wiele wyjątków wiec nie jest to tak oczywiste.

A poza tym wzrost to tylko jeden z czynników. Oczywiście ze w większości laski chcą mieć partnera wyższego i większego od siebie ale biorąc pod uwagę ze faceci są zazwyczaj wyżsi od kobiet to nie