Wpis z mikrobloga

@daro1: jakiś czas temu czytałem opinię jednej firmy prowadzącej serwis typu Stack Overflow i zauważyli oni, że ChatGPT jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, jakie znajdują się w ich bazie, ale tylko na pytania do pewnej daty dodania. Czyli nie znał odpowiedzi na żaden problem z tej strony, który został dodany PO zescrapowaniu danych z tej strony. IMO wniosek jest taki - to nie jest żadna inteligencja tylko wyszukiwarka. Nie
Dużo pewnych siebie programistów nie ma pojęcia na czym polega zagrożenie. Dużo projektów dla klientów jest na znanych bibliotekach i frameworkach. No to teraz niech GPT generuje najczęściej występujące funkcjonalności albo typowe funkcjonalności a resztę niech już poprawi niewielkim nakładem pracy programista i już coś co bez tego robiło się przykładowo za 200 zł w godzinę można zrobić za 100 zł w pół godziny albo i mniej, mówię oczywiście o taskach robionych
@vesper_: Tylko dlaczego on tak dobrze radzi sobie z tłumaczeniem kodów np. z Vue.js na Knockout.js to ja nie mam do tego głowy. Normalnie wypluwa tak jak to powinno być i jeszcze będzie działało. To nie może być wklejanie gotowych rozwiązań skoro przetłumaczy dowolny kod który ja wpiszę. I teraz weźmy taką przykładową migrację np. z Vue na Knockout albo raczej na odwrót i masz w zasadzie gotowca. Ręczne wklepywanie niepotrzebne
@vesper_: a prawda taka, ze programisci powinni drzec ze strachu, bo widmo zmiany branzy na zamiatanie ulic jest realness, ale obsluga miotly moze byc dla takiego IT programmers ciezka, bo to trzeba jednak umiec cos, co ma realne, a nie wirtualne efekty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W jaki sposób? GPT to jest model, który wypluwa statystycznie najbardziej prawdopodobną odpowiedź. Jak to ma samo z siebie wygenerować gotową poprawnie działają funkcjonalność? To jedynie wygeneruje najbardziej prawdopodobną funkcjonalność. A to nie są tożsame rzeczy. I doskonale to widać w ChatGPT, gdzie jak na czymś nie był przećwiczony to ma 0% skuteczności.


@LazyInitializationException: W taki sposób że to potrafi używać narzędzi. Możesz dać AI dostęp do REPLa, konsoli, czegokolwiek.

To