Wpis z mikrobloga

Co może być przyczyną wolniejszych osiągów M.2 SSD? Kupiłem Lexara NM620 i według benchmarku AS SSD osiąga on wartości 4100 [j] (4100 według testu na youtubie https://youtu.be/RDbx3BhzlNg?t=223). Mój test wykazał wyniki rzędu 1900-2700. Z czego to może wynikać? 3 razy sprawdzałem swoją płytę główną i PCIe 3.0 x4 (czyli taką jak ten lexar). Kwestia zajętości miejsca też nie powinna mieć znaczenia, bo dysk jest zajęty w 17%. Płyta główna
#komputery #informatyka #pytanie #pcmasterrace
  • 20
  • Odpowiedz
@zxc21: temperatury, stopień zapełnienia, producent wsadzający różne podzespoły do tego samego modelu dysku zależnie co akurat taniej kupi (tak, to robią często) bez zmiany nazwy
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: temperatury w normie <40, stopień zapełnienia jak piasłem 17%. Czy w takim wypadku wsadzenia innych podzespołów warto bić się z oddaniem na gwarancje?
  • Odpowiedz
Czy w takim wypadku wsadzenia innych podzespołów warto bić się z oddaniem na gwarancje?

to nie podlega gwarancji, to nie jest uszkodzenie. Producent nigdzie nie obiecuje jakie kości, kontroler etc są w środku. adata np w kochanym dawniej sx8200 podmieniła bez słowa na gorsze wszystko i sprzedawała dysk w tej samej cenie z tą samą nazwą, ludźie przypadkiem zauważyli

tu też masz inne wyniki niż w teście tego gościa https://ithardware.pl/testyirecenzje/wielki_test_dyskow_ssd_pcie_3_0-16209-34.html z yt
  • Odpowiedz
  • 0
@10129:

w trakcie testu masz takie niskie? to nieźle

Prawde powiedziawszy to nie pamiętam czy tego dnia robiłem test, zostawiłem HWmonitor na cały dzień odpalony i max temperatura wyniosła 39 st. Czyli po prostu muszę się pogodzić z faktem że dostałem #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion:

Producent zawsze podaje wyniki w laboratoryjnych wręcz warunkach

A mowa o eksperymencie przeprowadzonym przez gościa na youtube
  • Odpowiedz
Na swojej stronie producent podaje maksymalny transfer 3300MB/s read, oraz 1300-3000MB/s write w zależności od rozmiaru dysku. W teście który podałeś jest NM620 w wersji 1TB, pytanie który wariant ty posiadasz, może stąd rozbieżność punktowa.
  • Odpowiedz
A mowa o eksperymencie przeprowadzonym przez gościa na youtube


@zxc21: No to w sumie jeszcze gorzej, ufasz producentowi czy gościowi z jutuba?
  • Odpowiedz
Przydałby się jeszcze zrzut ekranu / poszczególne składowe z testu z programu, bo ten "wynik punktowy" nie obrazuje tego co odstaje od specyfikacji producenta czy "gości z yt"
  • Odpowiedz
gościowi z youtube + benchmarkowi


@zxc21: Jeśli producent podaje niższe wyniki to nie możesz mieć absolutnie żadnych pretensji że twój konkretny model nie osiąga wyników z benchmarku czy gościa z YT. Moim zdaniem szukasz problemu tam gdzie go zwyczajnie nie ma no ale to twój czas i twój cyrk...
  • Odpowiedz
  • 0
Jeśli producent podaje niższe wyniki to nie możesz mieć absolutnie żadnych pretensji że twój konkretny model nie osiąga wyników z benchmarku

XD mowa o tym samym dysku, a o różnych wynikach benchmarka
  • Odpowiedz
@L3gion: Zakładam, że chodzi Ci o niemożliwe do uzyskania "4100MB/s" - też na początku po przeczytaniu posta miałem rozkminę, m.in. jakim prawem na PCIe 3.0 4x jest to osiągalne a okazało się, że tutaj chodzi o wynik punktowy z programu. W jaki sposób te punkty są wyliczane to inna sprawa, suche dane odn. transferów i czasów byłyby lepsze.

(Załączam fragment z zrzutu ekranu z tego filmiku na YT z zaznaczeniem o
Ukasz03 - @L3gion: Zakładam, że chodzi Ci o niemożliwe do uzyskania "4100MB/s" - też ...

źródło: Zrzut ekranu 2023-05-23 162605

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Ukasz03:

zaznaczeniem o które "4100" chodzi

temu też zaznaczyłem

AS SSD osiąga on wartości 4100 [j]

mogłem napisać że chodzi o punkty, ale mniejsza. Nie mniej jednak mój ssdek nie jest w stanie dobić do 3000MB/s tylko w okolicach 2700.
@cysiekw zrobie testing na dniach jak wróce do kompa, BIOSa aktualizowałem dawno temu, porównam wyniki z najnowszym i obecnym
  • Odpowiedz