Wpis z mikrobloga

Za około 3-4 miesiące zacznę aplikować do korpo, głównie mam na myśli księgowość. Moje doświadczenie jest praktycznie zerowe, natomiast studiuję ekonomię (2 rok) i operuję angielskim na poziomie B1. Czy możecie polecić jakieś kursy, dać jakieś rady żeby za te kilka miesięcy być przygotowanym na taką pracę + nauczyć się czegoś i mieć wpisać do cv? Z góry dziękuję

#korpo #korposwiat #krakow #praca
  • 6
@Kyappu: Kurs w SKWP, jeżeli nie miałeś wcześniej styczności z księgowością to polecam od I stopnia, dużo pracy na teówkach, wyjaśnienie podstawowych zagadnień i zadania z gospodarki magazynowej, śt, rozrachunki, i podstawy podstaw bilansu + RZiS. Jakieś jedne zadania na programie są z tego co pamiętam, i jest to też uzależnione od regionu. W Krakowie oferta jest pewnie lepsza niż u mnie. Generalnie jest cała masa kursów, gdzie nauczą Cię niby
@Kyappu jak chcesz iść w księgowość na naucz się podstaw. Gadałem z ziomkiem który rekretuje do dużego korpo zajmującego się księgowością. Bez angielskiego+ niemieckiego może by kiepsko, angielski traktują jak język ojczysty.
Pro tip, Mało kto wie czym się różni podatek należny od naliczonego jak już. chcesz iść w tą księgowość.
Aczkolwiek z tego co on mi mówił to w księgowości dochodzisz do pewnego stopnia zaawansowania i ani rusz dalej. Tam gdzie
@Kyappu: to co już masz w zupełności wystarczy na entry level w większości korpo. Wewnętrzne procesy i tak są na tyle konkretne i specyficzne dla danej firmy/działu, że po prostu nie da się z nich "przygotować", wszystkiego będą uczyć.