Wpis z mikrobloga

Moja mama przeszła wczoraj na emeryturę.

Pamiętacie głośna kampanie PiS że kobiety które urodziły minimum 4 dzieci będą miały większą emeryturę?
#!$%@? go warte
Warunkiem jest przepracowanie mniej niż 20 lat XD

Ja #!$%@? jak ja nienawidzę PiSu. Moja matka teraz ma emeryturę 1600 złotych z czego 800 idzie na opłaty.

Przysięgam że będę tańczył jak pewne osoby wykituja z tej partii

#bekazpisu #zalesie #gownowpis #polska
  • 95
Pamiętacie głośna kampanie PiS że kobiety które urodziły minimum 4 dzieci będą miały większą emeryturę?


@OCIEBATON: Nie kłam, nie większą, a minimalną emeryturę czyli 1588zł obecnie. I nie ma wymogu stażu ( czyli ponownie skłamałeś lub Twoja mama źle usłyszała. Natomiast 20 lat pracy wymagane jest przy wniosku o "normalną" stażową emeryturę.
@OCIEBATON: Do tego tańczenia, mnie zawsze zastanawia gdzie ta osoba zostanie pochowana, czy na wawelu czy w rodzinnym grobie.
I czy rodzinny grobowiec, będzie musiał być pilnowany 24/7 bo w innym wypadku firma czyszcząca grobowiec się wzbogaci, bo pewnie w dni zaduszne co ktoś przejdzie do splunie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@OCIEBATON Widać, że rozdawnictwo działa. Jakby Twoja mama dostała większą emeryturę za czwórkę dzieci to byś nie narzekał.
I #!$%@? ze trzeba było przepracować 20lat...
Pamiętacie głośna kampanie PiS że kobiety które urodziły minimum 4 dzieci będą miały większą emeryturę?


@OCIEBATON: Nie.

Warunkiem jest przepracowanie mniej niż 20 lat XD


@OCIEBATON: Nie jest, program polega na dopłacie do emerytury jeśli jest niższa niż minimalna by ją zrównać z minimalną. Jeśli kobieta przepracowała 20 lat ma już i tak gwarantowaną minimalną więc jej to nie dotyczy.

to czemu reklamowali to jako ekstra kasa dla kobiet które
@OCIEBATON

@muak47 dużo pracowała "na czarno" za granicą, część po prostu nie pracowała bo wychowywała dzieci No ale uzbierało się te 20 lat tak czy siak


To nie rozumiem o co chodzi? nie wypracowała sobie nic więcej. Można powiedzieć ze nie pracowala to do kogo pretensje? Nie bardzo rozumiem pretensji
  • 0
@OCIEBATON dobra bo widzę że zatraciliście sens tego posta i się pisowskie trolle rzucają. Nie chodzi mi o to że NIE DALI HURR DURR

Ale gdzie nie wejdziesz ten program opisuja jako dodatek do emerytury. Nie dodatek do emerytury żeby była minimalna.
Czaicie trolle pisowskie?

Jak zwykle zrobiliście marketing który przekonał matki które zaraz będą przechodzić na emeryturę żeby na was głosowały a potem dowiadują się że, zostały wyruchane bez mydła

Tyle