Wpis z mikrobloga

@TenOdMirabelek: tak, przypadkiem kiedyś poszło kilka kropel omyłkowo. U mnie to się skończyło, bardzo duszącym kaszlem, dezorientacją, miałem bardzo płytki oddech i w sumie przez pierwsze 30 sekund myślałem, że już umrę, potem przez najbliższe dwa dni miałem problemy z oddychaniem, od kolegi który jest lekarzem słyszałem, że te efekty wynikają z tego, że olej tworzy mini zatory płucne, myślę, że jakby Ci poszło 0.3ml w żyłę, to raczej zakończyłoby się
  • Odpowiedz
  • 0
@Birdie09 #!$%@? jedyny normalny komenatrz. dzięki mireczku :) mega mnie ciekawi ten temat "co się stanie jeśli.... " osobiscie bije 0.3ml insulinowka nigdy nic złego mi się nie przytafilo ale "gotowym trzeba byc" dobrze wiedzieć na co :D
  • Odpowiedz
@Birdie09 @dorszcz @TenOdMirabelek

nic by się nie stało, zdrowy organizm wytrzyma spokojnie 5ml oleju nawet bez żadnego uszczerbku na zdrowiu, było to badane wiele razy i między innymi z tego powodu WHO przestało zalecać aspiracji przy zastrzykach

ja kilka razy dostałem kaszlu od trena, tak że się kończyło na podłodze ale nic z tego nie było
  • Odpowiedz
@Birdie09 czytałeś to chociaż?

Ostre uszkodzenie płuc i niewydolność oddechowa po donaczyniowym wprowadzeniu oleju są rzadkie i zostały opisane tylko w niewielkiej liczbie opisów przypadków 


Koniec końców gościowi nic się nie stało, po dwóch dniach wypisali go do domu

The injection of oil-steroid solution was unwitnessed in the present case and it was, therefore, difficult to discern whether the initial shortness of breath was truly respiratory difficulty due to arterial injection of
  • Odpowiedz