Wpis z mikrobloga

@Kuork: no dron jak wpadnie do wody to raczej cały tonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
pytanie czy wyłowiony dron można ratować przez szybką kąpiel w IPA czy najpierw go rozebrać
PVB 16

@Kuork: pewnie nic się nie stanie, ale ja się nie znaju, widziałem że nawet tym zielonym glutem do pcb to robią, ale mg chem ma taką zaletę, ze nie trzeba go ściągąć do lutowania

@Rad-X: ipa 99%+ jest po to, że jest bardzo czysta chemicznie i szybko odparowuje, więc nie jest groźna dla elektroniki bo nie pozostawia po sobie syfu po myciu, nie zalecałbym się wrzucanie całego drona,
@Rad-X: Generalnie można, nawet czasem lepiej jest całego zanurzyć i trochę nim zamielić w tej IPA bo wtedy spod padów, połączeń itp też tę wodę wypłukasz. Niemniej jednak IPA bardzo źle działa na elementy gumowe, więc jakieś podkładki wibracyjne itp mogą szybko sparcieć. Trzeba pilnować :)
@ZjadamChmury: Wymyłem jeszcze raz i podlaczyłem. Lata normalnie ale nie ma wizji, osd działa normalnie. Z AIO na kamerę wychodzi tylko 1.5v, jak zmostkowałem z 5V na płytcę to kamera działa. Po przylutuję wejście na kamerę z 5V z AIO i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)