Wpis z mikrobloga

@ArekJ zależy. IMO jeśli mieszkasz w apartamentowcu gdzie masz pół metra szerokości korytarza na klatce to nie powinieneś wystawiać rzeczy.
Obecnie mieszkam w bloku ala późny gierek, i mam bardzo przestronne korytarze. Więc z lokatorów nikomu nie przeszkadza rower czy nawet szafka na klatce.

Zresztą co to za patologiczna logika( _)
Jeśli przeszkadza ci sprzęt sąsiada na klatce to idziesz z nim rozmawiasz, jeśli to nie pomaga to idziesz
@GrafikaUltraHaDe raczej piję do tego że swoją polityką doprowadzili do zubożenia społeczeństwa które jest bardziej skłonne do drobnych kradzieży.
Nie wiem czy pamiętasz lata 90, ale wtedy była plaga podobnych kradzieży. W latach 2000 i potem oczywiście też kradzieże się zdarzały ale nie na taką skalę.
Ale miłościwie nam panujące kacze towarzystwo jest gotowe poświęcić gospodarkę dla swojej chorej wizji. Efekty widać i będzie ich więcej.
@huudyy za wszystkim stoją sam wiesz kto. Kiedy Polacy dostają od rządu pieniążki to wstręciuchy podnoszą ceny *. Albo wojna na Ukrainie i putinflacja. Jeszcze nie wiedzą za bardzo kto.

*
Trochę jednak prawda. Bo pewna firma paliwowa ma spore marże i zyski kosztem kierowców ( _)
Trzymanie rzeczy na klatce to patologia, w dodatku nielegalna patologia


@ArekJ: bzdurne gadanie bez żadnych podstaw. Są bloki gdzie masz masę miejsca na rowery i nikomu to nie przeszkadza, a wspólna przestrzeń jest dzięki temu użyteczna dla mieszkancow, a nie sterylną pustynią. Jak ktoś zastawia rowerami jedyną drogę ewakuacyjną i wchodzi w drogę wszystkim to co innego, ale nie zawsze tak jest
@ArekJ trzymanie rowerów na klatce wcale nie musi być nielegalne, prawo wymaga jedynie drożności dróg ewakuacyjnych, w wielu budynkach jest sporo miejsca na korytarzach, które nie są częścią dróg ewakuacyjnych. A nawet jeśli są, to jeśli korytarze są odpowiednio szerokie i rower nie zmniejsza szerokości poniżej wymaganych wartości to również nie łamie to prawa. U mnie była swego czasu kontrola Straży Pożarnej w bloku i stwierdzili, że rowery, które wtedy były przypięte